Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno s padavinami, predvsem na Primorskem bodo še nevihte s krajevnimi neurji. Pihal bo veter severnih smeri, na Primorskem zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, na Primorskem okoli 17 stopinj C.
15°C | 24°C
torek, 21.08.2017
9°C | 25°C
sreda, 22.08.2017
7°C | 24°C
četrtek, 23.08.2017
11°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 18h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Strokovna monografija Spodnja Savinjska ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.07.2015      9:38
A A

Strokovna monografija Spodnja Savinjska dolinaStrokovna monografija
Strokovna monografija
Deli:

Ali ste vedeli:

-          da je bila ena izmed bolj resnih variant Južne železnice Dunaj–Trst čez Spodnjo Savinjsko dolino

-          in da je najgloblje brezno na območju občin Spodnje Savinjske doline na Vranskem Brezno presenečenja z globino – 472 m;

-          da večino pitne vode pridobivamo iz kraškega in razpoklinskega vodonosnika

-          in da je gladina podtalnice v zadnjih 50 letih upadla za 20 cm;

-          da so na območju 1 bioplinarna, 3 male hidroelektrarne in 1 mikro termoelektrarna;

-          da je bilo na območju Spodnje Savinjske doline 306 mlinov in žag, od teh delujoča danes le še dva mlina?

Vse to in še marsikaj drugega lahko izveste v strokovni monografiji Spodnja Savinjska dolina – V toku idej in doživetij po dolini zelenega zlata, ki jo je izdalo Društvo mladih geografov Slovenije po skoraj enoletnem projektu raziskovanja območja. Dostopna je v vseh občinskih knjižnicah. Lahko jo prebirate tudi na spletu: http://geo.ff.uni-lj.si/sites/default/files/ezbornik_savinjska.pdf .

 

V knjigi smo še posebej prevetrili zelo aktualne tematike, kot so: hitra cesta do Velenja, stanje kakovosti kmetijskih prsti in voda, lokalna oskrba v javnih ustanovah, gradnja suhih zadrževalnikov in predlogi mokrih zadrževalnikov v povirnih delih, predlagali in ovrednotili smo prihodnje možnosti razvoja hmeljarstva, pripravili 8 medobčinskih turističnih paketov itd.

Spodnja Savinjska dolina je tako po dolgem času predstavljena zelo celostno in strokovno, obravnavane so zelo različne tematike, od podnebja, geologije, hidrologije, zgodovine, gospodarstva, turizma, kulturne dediščine itd. Bralce Novic tako vabimo, da si knjigo vzamejo v roke in bodo izvedeli marsikaj novega o območju, kjer vsakodnevno hodimo po raznih opravkih in kakšne stvari preprosto spregledamo ali zanje ne vemo.

 

Prijetno branje!

 

Alenka Jelen, Miha Klemenčič in Estera Popovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!