Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
5°C
JUTRI
22°C
2°C

Zimska pravljica v Občinski knjižnici Tabor

Zima je najhladnejši letni čas, ki se ga kljub mrazu najbolj veselijo otroci. Sneg, sankanje, smučanje, drsanje, ledene sveče, izdelovanje sneženega moža, zimske počitnice in še marsikaj drugega nam ponuja. To je čas veselja, zimskih radosti, pa tudi počitka in druženja z našimi najdražjimi ob toplem čaju in piškotih.


Na mrzel sneženi torek 24. januarja 2023 smo se v Občinski knjižnici Tabor na pravljični urici družili tudi mi. Z otroki smo pričarali zimsko vzdušje z vsem nam dobro poznano pesmico Zima, zima bela, ugankami o zimskem času, prisluhnili pa smo še zgodbici o medvedku Snežku in njegovi skrivnosti. In kaj je bila skrivnost, ki jo je tako skrbno čuval Snežek? Dva čudovita, iz snega narejena medvedka: Snežek z mamico v objemu.


Za sklepni del druženja smo skupaj z otroki izdelali snežake, ki so jim nadeli pisana pokrivala, jih opremili z gumbki in jim narisali nasmehe na njihove obraze. Otrokom pa so smeh poleg snežakov pričarale tudi pesmice o zimi, ki smo jih zapeli ob koncu.


Nataša Koren

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi