Logo MojaObčina.si

Tabor

JUTRI
15°C
-0°C
ČE.
14°C
1°C

Zaključek bralnega projekta Mali Savinjčani beremo v Taboru

Medobčinska splošna knjižnica Žalec že vrsto let organizira bralni projekt Mali Savinjčani beremo. Projekt je namenjen predšolskim otrokom v starosti 4. do 6. leta starosti. Otroci naj bi v tem predšolskem obdobju pridobili izkušnjo, da je branje prijetno, zabavno in koristno. Tudi v letošnji sezoni so otroci vrtca Tabor z veseljem sodelovali. Na zaključni prireditvi, ki je potekala v ponedeljek, 7. junija 2021, in je letos zaradi epidemije covida – 19 potekala drugače kot sicer, sta se zbrali dve skupini otrok z vzgojiteljicami Tejo Goropevšek in Romano Orehovec ter Manico Obreza in Mojco Lobnikar.

Na igrišču pri vrtcu Tabor je zbrano druščino pozdravila ravnateljica osnovne šole Vransko- Tabor Majda Pikl. Sledila je lutkovna predstava Štiri črne mravljice, v izvedbi Apolonije Križnik, ki so si jo otroci z zanimanjem ogledali. Otroke je pozdravila tudi direktorica Medobčinske splošne knjižnice Žalec Jolanda Železnik. Direktorica knjižnice je otroke nagovorila in spodbudila, da so skupaj poklicali še zadnjo gostjo, maskoto čebelo. Otroci so bili navdušeni in so se z njo rokovali, nekateri so jo objeli. Čebela je vzgojiteljicam razdelila rožice, knjižničarka Karmen Kreže, ki je dogodek povezovala, pa vrečke z medaljami in knjižico Čebela bere med. Na koncu je otroke pozdravil in nagovoril tudi župan Občine Tabor Marko Semprimožnik.
Karmen Kreže
Foto: Ivan Lipičnik


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi