Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo sprva večinoma oblačno, ponekod tudi megleno. Predvsem v zahodni polovici Slovenije bodo občasne padavine. Popoldne se bo ponekod v vzhodnih krajih oblačnost trgala, padavine bodo postopno oslabele. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem in v vzhodnih krajih do okoli 20 °C.
11°C | 18°C
četrtek, 16.10.2018
8°C | 17°C
petek, 18.10.2018
10°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
7°C | 19°C
nedelja, 20.10.2018
6°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

UTRIP DOMOZNANSTVA: PLANINSKO DRUŠTVO ŽALEC


KULTURA

| |
13.11.2017      7:04
A A

UTRIP DOMOZNANSTVA: PLANINSKO DRUŠTVO ŽALECDeli:

Člane planinskih društev povezuje želja po zdravem gibanju v gorskem svetu, ki telesno in duševno krepi udeležence. Planinska društva podpirajo prostovoljstvo in tovarištvo ter vrednote, opredeljene v Častnem kodeksu slovenskih planincev, zlasti ohranjanje in varovanje narave. Za vse to skrbijo tudi člani Planinskega društva Žalec, ki so se v ponedeljek, 6. novembra 2017, predstavili na Utripu domoznanstva v Medobčinski splošni knjižnici Žalec.

Delo društva so predstavili predsednik društva Vlado Rojnik, član in planinski vodnik Dušan Šip, predsednik planinske sekcije Ponikva Dani Jelen in članica društva Breda Šip, ki skrbi za kulturo v društvu. Pogovor sta vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih. Planinsko društvo Žalec je letos praznovalo že 50. obletnico svojega delovanja, ustanovljeno je bilo 9. junija 1967. Skrbijo za vodništvo in izletništvo, imajo tudi skupino seniorjev, saj se zavedajo pomena medgeneracijskega dialoga. Tudi usposabljanje in vzgoja mladih je bila in ostaja ena izmed prvenstvenih nalog društva. Mlade izobražujejo na področju osebnostnega razvoja, pri oblikovanju tovariškega in strpnega odnosa do drugih obiskovalcev gora, skrbjo za varstvo narave in okolja. Organizirajo vsakoletne planinske tabore in imajo program »Cici planinec«, priljubljena so tudi tekmovanja v planinski orientaciji. V društvu so dejavni tudi markacisti, posebej usposobljeni strokovni člani, ki skrbijo za označevanje in vzdrževanje planinskih poti. Društvo ima svoj dom na Bukovici, ideja zanj je bila podana že leta 1970, uresničila pa se je malo pozneje, v letu 1991. Zelo dejavna je Planinska sekcija Ponikva. Zelo dejavni so na področju kulture, izdajajo publikacijo Rukzak in organizirajo različne kulturne prireditve.

Pogovor je popestril dekliški sestav s Ponikve, nastopile so Anita Voh, Maja Prislan, Maja Lednik, Monika Vasle, Mateja Biškop, Valerija Podlesnik, Petra Sitar, Urška Doler, Teja Kos in umetniška vodja Karmen Zidar Kos. Zapela in zaigrala nam je tudi Ana Logar.

Vsem članom Planinskega društva Žalec želimo varen korak in čim več osvojenih vrhov.


Besedilo: Tanja Pilih
Fotografije: Veni Ferant
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!