Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
15°C | 17°C
nedelja, 21.09.2018
13°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
8°C | 25°C
torek, 24.09.2018
9°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Utrip domoznanstva: Društvo podeželskih žena ......


KULTURA

| |
16.03.2017      10:26
A A

Utrip domoznanstva: Društvo podeželskih žena Občine Žalec se predstaviDeli:

Na marčevskem Utrip domoznanstva, 13. marca 2017, smo v Medobčinsko splošno knjižnico Žalec povabili Društvo podeželskih žena Občine Žalec. Društvo je bilo ustanovljeno leta 2002 in je nastalo z reorganizacijo Društva kmečkih žena Spodnje Savinjske doline in združuje pododbore Griže, Petrovče in Šempeter. Namen društva je predvsem medsebojno druženje, povezovanje, izobraževanje, ohranjanje kulturne dediščine in prenašanje znanja na mlajše generacije. Ob prijetnih druženjih skrbijo za izmenjavo izkušenj ter pridobivanje novih znanj na področju kulinarike in tradicionalnih obrti. V društvu posebno pozornost namenjajo tečajem, na katerih združijo prijetno s koristnim. Pripravljajo pa tudi razne razstave in strokovne ekskurzije. Dejavnosti društva so predstavile predsednica društva Marta Rojnik, svetovalka za dopolnilne dejavnosti na kmetiji Andreja Žolnir in članice društva Marinka Gerčar, Vera Pilih ter Anica Šertl. Pogovor sta vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih. V letu 2009 so izdale prve Lupinice, publikacijo o delu, v katerem objavljajo dogodke, recepte in tudi pesmi. Velik del delovanja društva zavzema peko peciva in drugih kulinaričnih dobrot ter pripravo pogostitev. Že vse od leta 1988 na pobudo Zadruge Petrovče sodelujejo tudi na Jožefovem sejmu, na katerem se vsako leto predstavijo z novo tematiko. Sodelujejo na različnih tekmovanjih, mlajše članice prijavljajo na tekmovanje Mlada kmetica leta. Ponosne so tudi na izdelovanje rož iz krep papirja, izpod njihovih rok nastajajo prave umetnine.

Podeželske žene delujejo v društvu, da se odpočijejo od drugega dela in si napolnijo baterije za vse preostale naloge, ki jih še čakajo na kmetijah. V petnajstih letih delovanja se je zvrstilo veliko razstav, sejmov, delavnic, tržnic, pogostitev, nagrad, priznanj in izletov. Z vztrajnostjo in medsebojno pomočjo so veliko dosegle. Vsem članicam društva želimo veliko uspeha še naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
22.09.201 | Šport
TEK ZA SMEH - VRANSKO TEČE 2018
25.09.2018 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
29.09.2018 | Ostalo
TVOJ BODOČI BIVŠI MOŽ - VID VALIČ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.