Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
7°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
6°C | 12°C
petek, 16.11.2018
0°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Utrip domoznanstva: Društvo podeželskih žena ......


KULTURA

| |
16.03.2017      10:26
A A

Utrip domoznanstva: Društvo podeželskih žena Občine Žalec se predstaviDeli:

Na marčevskem Utrip domoznanstva, 13. marca 2017, smo v Medobčinsko splošno knjižnico Žalec povabili Društvo podeželskih žena Občine Žalec. Društvo je bilo ustanovljeno leta 2002 in je nastalo z reorganizacijo Društva kmečkih žena Spodnje Savinjske doline in združuje pododbore Griže, Petrovče in Šempeter. Namen društva je predvsem medsebojno druženje, povezovanje, izobraževanje, ohranjanje kulturne dediščine in prenašanje znanja na mlajše generacije. Ob prijetnih druženjih skrbijo za izmenjavo izkušenj ter pridobivanje novih znanj na področju kulinarike in tradicionalnih obrti. V društvu posebno pozornost namenjajo tečajem, na katerih združijo prijetno s koristnim. Pripravljajo pa tudi razne razstave in strokovne ekskurzije. Dejavnosti društva so predstavile predsednica društva Marta Rojnik, svetovalka za dopolnilne dejavnosti na kmetiji Andreja Žolnir in članice društva Marinka Gerčar, Vera Pilih ter Anica Šertl. Pogovor sta vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih. V letu 2009 so izdale prve Lupinice, publikacijo o delu, v katerem objavljajo dogodke, recepte in tudi pesmi. Velik del delovanja društva zavzema peko peciva in drugih kulinaričnih dobrot ter pripravo pogostitev. Že vse od leta 1988 na pobudo Zadruge Petrovče sodelujejo tudi na Jožefovem sejmu, na katerem se vsako leto predstavijo z novo tematiko. Sodelujejo na različnih tekmovanjih, mlajše članice prijavljajo na tekmovanje Mlada kmetica leta. Ponosne so tudi na izdelovanje rož iz krep papirja, izpod njihovih rok nastajajo prave umetnine.

Podeželske žene delujejo v društvu, da se odpočijejo od drugega dela in si napolnijo baterije za vse preostale naloge, ki jih še čakajo na kmetijah. V petnajstih letih delovanja se je zvrstilo veliko razstav, sejmov, delavnic, tržnic, pogostitev, nagrad, priznanj in izletov. Z vztrajnostjo in medsebojno pomočjo so veliko dosegle. Vsem članicam društva želimo veliko uspeha še naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!