Logo MojaObčina.si
DANES
11°C
2°C
JUTRI
18°C
4°C
Oceni objavo

S pravljico v novo šolsko leto v Občinski knjižnici Tabor

September je mesec, ko se življenje vrne v ustaljene tire. Otroci se vrnejo v šolo ali vrtec, počitnic je konec, začne se novo šolsko leto in z njim tudi pravljične urice za najmlajše.


Prva popočitniška pravljična urica je bila 19. septembra 2023 na lep sončen dan, v novih prostorih Občinske knjižnice Tabor. Otroci in tudi starši so komaj čakali, da knjižnica ponovno odpre svoja vrata, da bodo spet lahko izbirali med raznovrstnim gradivom. Še zlasti so nove in večje knjižnice veseli prav otroci, saj ima knjižnica tudi dodaten prostor, namenjen prav njim. Povedali so, da so veseli, da bodo spet lahko prihajali na pravljične urice.


Tokratna pravljična urica je bila še vedno malce počitniško obarvana, najprej smo se poigrali z ugankami, nato smo prisluhnili zgodbici o račku Emilu, ki je premagal strah pred vodo in se naučil plavati. Po koncu pravljice pa smo se pozabavali z izdelavo ribic in rakov.


Nataša Koren

Oglejte si tudi