Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razglednice iz Etiopije


KULTURA

| |
26.03.2016      11:36
A A

Razglednice iz EtiopijeDeli:

V sredo, 23. marca 2016, nas je v Občinski knjižnici Tabor pot popeljala na »streho Afrike«, »križišče ljudstev«, v »najstarejšo afriško državo«. To je le nekaj pridevnikov, ki opisujejo državo na vzhodu Afrike, ki ji je še uspelo ohraniti svoj prvotni videz. V Etiopijo nas je popeljala domačinka Maja Drča, ki je tja odpotovala konec lanskega leta. Pot je začela v prestolnici Adis Abebi na nadmorski višini 2200 m. Svojo avanturo je nadaljevala v znameniti depresiji Danakil, ki je ena izmed najbolj odmaknjenih in bizarnih pokrajin na svetu, kjer je tudi najbolj vroče naseljeno mesto na svetu (Dallol, povprečna letna temperatura je 34 stopinj Celzija). Doživela je poglede na delujoči vulkan iz roba kraterja in hodila po strjeni lavi. Obiskala je mesto Lalibela, ki je duhovni center Etiopije in je uvrščen tudi na Unescov seznam svetovne kulturne dediščine. Mesto je največja znamenitost Etiopije, zaradi posebnih izklesanih cerkva v skali. Pogledala si je tudi najlepšo cerkev Bet Giyorgis. Spustila se je v dolino reke Omo in obiskala številna plemena, ki so še ohranila svojo tradicijo. Na svoji poti je poskusila njihove tradicionalne jedi, pijačo in različne kave. Ta poživljajoča pijača naj bi izvirala prav iz Etiopije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Tabor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.