Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

jasno
Danes bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne Slovenije je popoldne in zvečer možna kakšna ploha ali nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 32 °C.
12°C | 29°C
sobota, 16.08.2018
13°C | 28°C
nedelja, 18.08.2018
14°C | 31°C
ponedeljek, 19.08.2018
14°C | 31°C
torek, 20.08.2018
15°C | 30°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

PREDSTAVITEV KNJIGE DARILO TERAPIJE IRWINA D. ......


KULTURA

| |
23.05.2017      17:48
A A

PREDSTAVITEV KNJIGE DARILO TERAPIJE IRWINA D. YALOMADeli:

Kaj ponuditi nekomu, ki se znajde v osebni stiski, ima težave v odnosih, v družini, partnerstvu, pri vzgoji otrok, … in ne vidi izhoda iz osebne krize? Odrešilna mise je psihoterapija, vendar kakšna? Kakšnega psihoterapevta izbrati in komu zaupati svoje težave, pred kom razgaliti svojo intimnost? Kdo je tisti, ki nam v takšnem primeru lahko pomaga? Kakšen mora biti psihoterapevt, da je vreden našega zaupanja in ne nazadnje tudi denarja? O tem in še čem je bilo govora v Medobčinski splošni knjižnici Žalec, kjer smo predstavili knjigo Darilo terapije. Njen avtor, Irwin D. Yalom je ameriški profesor psihiatrije na Stanfordski univerzi, avtor mnogih cenjenih učbenikov in knjig, med drugim knjižne uspešnice Rabelj ljubezni in druge psihoterapevtske zgodbe, ki je lani izšla pri založbi Umco. Nadgradil je tudi model eksistencialne psihoterapije. Darilo terapije je pronicljiva in bogata zbirka dognanj o koristnih in pozitivnih učinkih, pa tudi o pasteh psihoterapije, kar avtor predstavi skozi specifično dinamiko, ki se dogaja v odnosu med klientom in terapevtom. Knjigo je predstavila magistrica znanosti Maja Krajnc, ki jo je tudi prevedla. Do upokojitve je bila ravnateljica Poslovno-komercialne šole v Celju, leta 2004 je prejetje priznanje Primus kot zaslužna ravnateljica za dosežke na področju vodenja Poslovno-komercialne šole Celje. Po upokojitvi je naredila diplomo iz logoterapije pri Cvijeti Pahljina, dr. med., začela delati v svetovalnici Tu smo zate ter predavati za nove člane, prostovoljce, ki bodo delali na telefonu za pomoč ljudem v duševni stiski.

Veliko zanimivega in uporabnega smo slišali, mogoče za konec le še poudarimo, kar je zapisal mag. Miran Možina, psihiater in psihoterapevt: Yalomovo Darilo terapije ni le vodič novim generacijam psihoterapevtov, ampak za najširši krog bralcev prepričljivo izlušči, kaj je tisto najdragocenejše, kaj lahko psihoterapija pokloni sodobnemu človeku. Yalom je veliko darilo psohoterapiji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!