Logo MojaObčina.si

Tabor

DANES
16°C
2°C
JUTRI
16°C
3°C

Pravljična urica v Občinski knjižnici Tabor

Letošnja februarska pravljična urica je bila v Občinski knjižnici Tabor že pustno obarvana, čeprav je potekala teden pred pravim pustnim torkom. To pravljično urico nam je namreč zakuhala čarovnica z imenom Uršula. Zakaj zakuhala? Zato, ker je za svoje čarovnije potrebovala metlo, palico, klobuk in škornje. In kadar je kaj založila ali pozabila, se je tako razjezila in izrekala takšne čarovniške uroke, da jih ni znala preklicati. In ravno tako se je zgodilo na pravljični urici. Ampak otroci so bili tako zviti, da so z ustvarjanjem, ker so izdelali iz prav posebne mase za oblikovanje vsak svojo čarovnico, čarovnico Uršulo prelisičili, tako da so skupnimi močmi preklicali vse čarovniške uroke, ki jih je čarovnica Uršula pričarala.

 

Karmen Kreže

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi