Logo MojaObčina.si

Tabor

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
7°C
-4°C
Deli
351

Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor

Letošnjemu februarju so poleg snega in mraza dale pečat tudi zimske olimpijske igre v Južni Koreji. Ker smo za naše športnike vsi navijali, smo za pravljično uro izbrali zgodbico o lisjaku Foksiju. Foksi je maskota Olimpijskega komiteja Slovenije. Foksi je lisjak, ki ima rad gibanje in naravo. Je močan in pogumen, vztrajen in potrpežljiv. Nekega dne je šel na sprehod in zagledal živahno dogajanje v dolini. Živali so se pripravljale na največje zimsko tekmovanje. Ko je prišel bližje k dogajanju, je videl, da so nekatere živali bile jezne in razočarane, ker so mislile, da se jim je zgodila krivica in da gre za goljufijo. Foksi jih je miril, da je vse v redu, da ne gre za nobeno goljufijo. Saj so vendar športniki. Tako jim je prav Foksi razložil, kaj je športni duh. 

Po športni pravljici so si otroci izdelali čisto prave olimpijske kolajne.

Karmen Kreže

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!