Logo MojaObčina.si

Tabor

JUTRI
2°C
-4°C
TOR.
7°C
-4°C
Deli
348

Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor

Tematika tokratne pravljične urice v Občinski knjižnici Tabor je bil bonton. Pravila lepega obnašanja, naučena v zgodnjem otroštvu, si bo otrok zapomnil za vse življenje, kar mu bo prišlo prav v vseh življenjskih situacijah. O glavnih načelih bontona uči tudi pravljica z naslovom Ačiiiha!. Zgodba pripoveduje o Maruši, ki jo je nekoč neka cvetlica tako požgečkala po nosu, da je rekla »Ačiiiha!«, ne da bi imela v rokah robec ali da bi si pokrila usta, preden je kihnila. Ko so to videle živali okoli nje, so bile zgrožene. Odločile so se, da bodo Marušo naučile pravil lepega vedenja. Ali so jo, pa so otroci izvedeli na koncu pravljice. V ustvarjalnem delu pravljične urice so otroci izdelali okrasek za prihajajoče praznike.

Pa veseli december vsem!

Karmen Kreže

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!