Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bo nastalo nekaj ploh in neviht. Zapihal bo veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 30 °C.
15°C | 29°C
sreda, 16.07.2018
13°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
12°C | 30°C
petek, 19.07.2018
13°C | 29°C
sobota, 20.07.2018
14°C | 30°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Potopisna predstavitev In smo šle – mame in ......


KULTURA

| |
22.01.2018      7:41
A A

Potopisna predstavitev In smo šle – mame in hčere na CaminuDeli:

V četrtek, 18. januarja 2018, smo v Občinski knjižnici Polzela prisluhnili potopisni predstavitvi Mojce Grešak o pohodniškem doživetju na Jakobovi poti Camino del Norte, ki že več kot tisoč let privlači romarje vseh dežel.

Dve mami, prijateljici in sorodni duši Mojca in Eva, sta s seboj vzeli svoji najstniški hčeri, Marjo in Sanjo, ter prvič odpotovali skupaj. Z nahrbtniki, vsaj dvakrat večjimi in težjimi od vsega, kar so si kdaj oprtale na hrbte, so prehodile 270-kilometrsko pot Irun–Santander, prvo tretjino Camina del Norte. Ne da bi vedele, kje bodo spale, kaj jedle, kako prenašale napore, druga drugo in lastne nečimrnosti. A z veliko mero otroške radovednosti in jasno namero – da jim uspe.

Mojca Grešak nam je na duhovit, lahkoten in iskriv način opisala svoje vtise in doživetja s poti, ki je čarobna in skrivnostna, če se ji predaš z odprtim srcem. Splet okoliščin v povezavi s španskimi prostranstvi, lepoto narave na vsakem koraku, sproščenostjo in svobodo jim je ponudil enkratno meditativno doživetje, med sopotnici pa stkal posebne vezi.

Na tej poti človek (od)raste in (do)zori, ne glede na starost. Svojo pot sta obe mami popisali v skupni, zelo lepo oblikovani knjižici z naslovom In smo šle.

Odlomek iz knjige

»Camino je zdravilo. Je takšna taužentrožca, ki bi jo morali predpisovati na recept. V vsaki ambulanti. Vsi psihiatri, vsi terapevti, vsi dohtarji. Tudi bioenergetiki, šamani in šarlatani. Posameznikom, družinam in parom. Vsem, katerih odnosi se morda že nevarno rahljajo, v kakšnih nezakrpanih luknjah zoprno načenjajo. Neizbežno in neustavljivo v tem norem svetu brez časa. Iz podivjanega tempa in ujetosti v realnost človeku neprijaznih sistemov in korporacij se včasih izvijamo bolj ali manj zaman, v nekaterih odnosih s povišanimi glasovi, v drugih s tiho mašo.«

Renata Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!