Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
12°C | 19°C
torek, 25.09.2018
3°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
-1°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
12°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Potopisna predstavitev In smo šle – mame in ......


KULTURA

| |
22.01.2018      7:41
A A

Potopisna predstavitev In smo šle – mame in hčere na CaminuDeli:

V četrtek, 18. januarja 2018, smo v Občinski knjižnici Polzela prisluhnili potopisni predstavitvi Mojce Grešak o pohodniškem doživetju na Jakobovi poti Camino del Norte, ki že več kot tisoč let privlači romarje vseh dežel.

Dve mami, prijateljici in sorodni duši Mojca in Eva, sta s seboj vzeli svoji najstniški hčeri, Marjo in Sanjo, ter prvič odpotovali skupaj. Z nahrbtniki, vsaj dvakrat večjimi in težjimi od vsega, kar so si kdaj oprtale na hrbte, so prehodile 270-kilometrsko pot Irun–Santander, prvo tretjino Camina del Norte. Ne da bi vedele, kje bodo spale, kaj jedle, kako prenašale napore, druga drugo in lastne nečimrnosti. A z veliko mero otroške radovednosti in jasno namero – da jim uspe.

Mojca Grešak nam je na duhovit, lahkoten in iskriv način opisala svoje vtise in doživetja s poti, ki je čarobna in skrivnostna, če se ji predaš z odprtim srcem. Splet okoliščin v povezavi s španskimi prostranstvi, lepoto narave na vsakem koraku, sproščenostjo in svobodo jim je ponudil enkratno meditativno doživetje, med sopotnici pa stkal posebne vezi.

Na tej poti človek (od)raste in (do)zori, ne glede na starost. Svojo pot sta obe mami popisali v skupni, zelo lepo oblikovani knjižici z naslovom In smo šle.

Odlomek iz knjige

»Camino je zdravilo. Je takšna taužentrožca, ki bi jo morali predpisovati na recept. V vsaki ambulanti. Vsi psihiatri, vsi terapevti, vsi dohtarji. Tudi bioenergetiki, šamani in šarlatani. Posameznikom, družinam in parom. Vsem, katerih odnosi se morda že nevarno rahljajo, v kakšnih nezakrpanih luknjah zoprno načenjajo. Neizbežno in neustavljivo v tem norem svetu brez časa. Iz podivjanega tempa in ujetosti v realnost človeku neprijaznih sistemov in korporacij se včasih izvijamo bolj ali manj zaman, v nekaterih odnosih s povišanimi glasovi, v drugih s tiho mašo.«

Renata Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
02.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA ŠIVANJA
25.09.2018 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
29.09.2018 | Ostalo
TVOJ BODOČI BIVŠI MOŽ - VID VALIČ
02.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA ŠIVANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.