V torek, 21. oktobra 2025, je v Občinski knjižnici Tabor pokalo po šivih. Malo zaradi smeha in zabave, še bolj pa zaradi številnih otrok, ki so prišli na jesensko pravljično urico. Tokrat smo s pomočjo zgodbe odkrivali čudoviti in skrivnostni svet jeseni.
Pogovarjali smo se o tem, kako se narava spreminja in kako se živali pripravljajo na prihajajočo zimo. Otroci so z zanimanjem poslušali pravljico, v kateri so izvedeli, zakaj morajo ježki jeseni veliko jesti, da si naberejo dovolj zalog za dolgo, mrzlo zimo. Naučili so se tudi, da si nekatere živali pripravijo ozimnico, druge se pripravljajo na zimsko spanje in zato dan za dnem neutrudno jedo, tretje pa se odpravijo v toplejše kraje.
Ker se bliža noč čarovnic in z njo čas, ko si lahko nadenemo strašljive kostume, gledamo grozljive filme in se do sitega najemo sladkarij, smo z ugankami preverili, ali otroci vedo, kdo vse so glavni junaki tega praznika.
Za konec pa smo se lotili jesenskega ustvarjanja. Izdelali smo papirnatega ježka in jabolko, v katerem si je topel dom poiskal pisan črv.
Nataša Koren






