Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, nastajale bodo krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
16°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
16°C | 27°C
torek, 24.07.2018
14°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 26.07.2018
14°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Friderik II. Celjski in Veronika Deseniška


KULTURA

| |
18.12.2017      7:25
A A

Friderik II. Celjski in Veronika DeseniškaDeli:

V Medobčinski splošni knjižnici Žalec je do 13. januarja 2018 na ogled razstava z naslovom Friderik II. Celjski in Veronika Deseniška. Ob odprtju razstave je bila hkrati tudi predstavitev knjige z istoimenskim naslovom. Avtor obeh, knjige in razstave, je Braslovčan Franc Kralj, ki je tudi predsednik Kulturnozgodovinskega društva Žovnek Braslovče. Obiskovalce, ki so prišli na predstavitev, je uvodoma pozdravila vodja domoznanskega oddelka Medobčinske splošne knjižnice Žalec Karmen Kreže.

Veronika Deseniška je postala po smrti prve Friderikove žene njegova druga žena in je zapisana v slovensko zgodovino predvsem zaradi svoje krute smrti, ki je bila posledica nedovoljene ljubezni. Frideriku in predvsem njej je posvečenih veliko literarnih del, ki opisujejo predvsem njeno tragično življenjsko zgodbo. Med njimi najdemo več kot trideset povesti, romanov, dram, tudi opero in muzikal, ki vsi temeljijo na resničnih dogodkih.

Do zdaj še ni izšla knjiga, ki bi v čim večji meri prikazala življenjsko zgodbo Friderika in Veronike, zato je knjiga »Friderik II. Celjski in Veronika Deseniška« prvi tak primer. Knjiga predstavlja dopolnilo razstavi o obeh zakoncih in bralcu daje dodatne informacije v pisani besedi in z upodobitvami.

Karmen Kreže
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tabor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!