Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
7°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

SPREJEM DIJAKOV IN ŠTUDENTOV PRI ŽUPANU


OBČINSKE, DOGODKI

| |
04.12.2013      9:34
A A

SPREJEM DIJAKOV IN ŠTUDENTOV PRI ŽUPANU


V torek, 03.12.2013 je župan Peter Škrlec pripravil sprejem dijakom in študentom, ki so bili uspešni na Javnem razpisu za dodelitev finančnih nagrad dijakom in študentom v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah za šolsko leto 2012/2013.


Od leve proti desni: David Satler, Tadej Verbošt, Gregor Verbošt, Ana Tiana Bauman, Peter Škrlec, Andreja Ferk in Jernej Sinič
Od leve proti desni: David Satler, Tadej Verbošt, Gregor Verbošt, Ana Tiana Bauman, Peter Škrlec, Andreja Ferk in Jernej...
Deli:

Dijaki oz. študentje so se lahko v skladu s Pravilnikom o  finančnih nagradah dijakom in študentom v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah (MUV, št. 23/08 in 18/11) prijavili na javni razpis zaradi doseganja nadpovprečnih rezultatov pri pridobivanju osnovne izobrazbe ali izkazovanja intelektualne ali umetniške nadarjenosti oz. doseganja izjemnih dosežkov na različnih področjih.

 

Župan Peter Škrlec je prisotnim dijakom in študentom čestital in jim zaželel veliko uspehov tudi v prihodnje, tako pri iskanju zaposlitve kot pri doseganju izrednih rezultatov na raznih področjih udejstvovanja. Sprejema se je udeležilo šest od desetih dijakov in študentov, katerim je župan predal spominsko darilo. Neuradni del sprejema se je nadaljeval v bližnjem gostišču, kjer so dijaki in študentje v sproščenem vzdušju izmenjali svoje izkušnje in doživetja glede doseženih uspehov.

 

Letošnji dijaki in študentje, upravičenci v skladu s Pravilnikom o finančnih nagradah dijakom in študentom v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah (MUV, št. 23/08, 18/11), so bili:

 

Aiša Napast je kot dijakinja Prve gimnazije Maribor opravljala izpite iz predmetov splošne mature in dosegla splošni uspeh 33 točk ter naziv zlata maturantka.

 

Tadej Gajser je kot dijak Srednje zdravstvene in kozmetične šole Maribor dosegel na poklicni maturi splošni uspeh 20 točk.

 

Ana Tiana Bauman je dosegla drugo mesto na 13. odprtem državnem prvenstvu mažoretne in twirling zveze Slovenije v Mariboru.

 

Alen Breznik je registriran tekmovalec Ju-jitsu Zveze Slovenije. V tekmovalni sezoni 2012/2013 je dosegel 1. mesto na Mediteranskem pokalu v Brežicah, 1. mesto na European Challenge Cup Italia Open v Genovi, 1. mesto na Robi Rajh Open v Mariboru in 1. mesto na Državnem prvenstvu za mladince v Žalcu.

 

David Satler je 27.09.2013 uspešno magistriral na Filozofski fakulteti v Mariboru po študijskem programu 2. stopnje Poučevanje angleščine in Slovenski jezik in književnost. Študij je zaključil s povprečno oceno 9,50, potem ko je z odliko zagovarjal magistrsko delo Verbalni delovni spomin v maternem in tujem jeziku.

 

Jernej Sinič je 20.09.2013 uspešno zaključil študij na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru na univerzitetnem študijskem programu prve stopnje Telekomunikacije in pridobil strokovni naslov diplomirani inženir telekomunikacij. Študij je zaključil s povprečno oceno 9,03.

 

Andreja Ferk je dne 19.12.2012 diplomirala na visokošolskem strokovnem študijskem programu Predšolska vzgoja na Pedagoški fakulteti v Mariboru in pridobila naslov diplomirana vzgojiteljica predšolskih otrok. Študij je zaključila s povprečno oceno 9,08.

 

Gregor Verbošt je dosegel prvo mesto na 6000 m na Prvenstvu Slovenije v krosu v Mariboru, 1. mesto na 800 metrov na Mednarodnem mitingu v Grazu in 3. mesto na 1500 metrov na Prvenstvu Slovenije za starejše mladince v Mariboru. Gregor Verbošt ima status kategoriziranega športnika v stadionski atletiki in krosu pri Olimpijskem komiteju Slovenije.

 

Tadej Verbošt je v šolskem oz. študijskem letu 2012/2013 dosegel 1. mesto na 800 metrov na Atletskem mitingu Univerze v Ljubljani in 1. mesto na 1500 metrov na Prvenstvu Slovenije za mlajše člane v Kopru, sodeloval pa je tudi na mednarodnih atletskih mitingih.

 

Eva Škrlec je 12.09.2013 diplomirala na univerzitetnem študijskem programu prve stopnje tiflopedagogika in pedagogika specifičnih učnih težav in pridobila naslov profesorica tiflopedagogike in pedagogike specifičnih učnih težav. Študij je dokončala s povprečno oceno 8,8.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.