Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

8. redna seja Občinskega sveta Občine Sv. ......


OBČINSKI SVET, DOGODKI

| |
28.10.2011      12:39
A A

8. redna seja Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah


Članica in člani Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah so v četrtek, 27.10.2011 zasedali na 8. redni seji, na kateri so največ časa namenili dvema točkama, in sicer sprejemu Strategije razvoja turizma turistične destinacije Osrednja Štajerska 2010 - 2020 in Odloku o ustanovitvi organa skupne občinske uprave Medobčinski inšpektorat in redarstvo Maribor.


Deli:

Strategijo razvoja turizma turistične destinacije Osrednja Štajerska, ki zajema 22 občin tega območja, je članom občinskega sveta predstavila mag. Vesna Male, vodja tržnega komuniciranja in raziskav pri Zavodu za turizem Maribor. Izpostavila je dejstvo, da izdelana strategija skuša združiti tisto, kar je na tem območju že znano in vzpostavljeno v turističnem smislu in vse to ponuditi kot skupno destinacijo. Za Občino Sv. Jurij v Slov. goricah in sploh Slovenske gorice je izpostavila integralne turistične produkte, ki so: vino in kulinarika, šport in rekreacija, kultura, naravno okolje, ekologija in turizem na podeželju. Člani Občinskega sveta so predlagano strategijo soglasno sprejeli z željo, da bi se v prihodnosti na območju občine vzbudilo zanimanje ljudi in pričelo povezovanje z drugimi občinami, kar je bistvenega pomena.

 

Danijel Železnjak, vodja Medobčinskega redarstva Maribor, je predstavil težnjo po združitvi dveh organov skupne občinske uprave, v katera je vključena tudi Občina Sv. Jurij v Slov. goricah, v enega in tako predstavil predlog Odloka o ustanovitvi organa skupne občinske uprave Medobčinski inšpektorat in redarstvo Maribor. Poudaril je, da po združitvi ne pričakujejo toliko finančnih posledic, saj bo kadrovska struktura ostala enaka, kot pozitivnih posledic v smislu boljšega organiziranja dela (skupna administrativna dela, skupno evidentiranje in vodenje prekrškovnih postopkov, skupno vodenje raznih evidenc, enotna priprava finančnega načrta in zaključnega računa, racionalnejšo razporeditev delovnih procesov idr.). Občinski svet je predlagan odlok s petimi glasovi za in z enim glasom proti, sprejel.

 

Člani Občinskega sveta so po podanih pobudah in vprašanjih v prvi obravnavi sprejeli še Pravilnik o sofinanciranju raznih društev v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah in soglasno potrdili spremembe Letnega programa razvoja podeželja Občine Sv. Jurij v Slov. goricah za leto 2011 in tako celotna proračunska sredstva iz kmetijskega razpisa, v višini 25.400,00 EUR, prerazporedili v naložbe v živinorejsko proizvodnjo na kmetijskih gospodarstvih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.