Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
19°C | 28°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
19°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINSKI SVET OBČINE SV. JURIJ V SLOV. ......


OBČINSKE

| |
05.07.2013      11:44
A A

OBČINSKI SVET OBČINE SV. JURIJ V SLOV. GORICAH JE ZASEDAL NA 17. REDNI SEJI


Tik pred odhodom na poletne dopuste so 04.07.2013 na 17. redni seji zasedali članica in člani Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah.


Deli:

Večji del seje je bil namenjen razpravi o podelitvi koncesij za gospodarski javni službi lokalnega pomena, in sicer za opravljanje rednega vzdrževanja občinskih javnih cest in drugih prometnih površin ter odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske vode.

 

Člani občinskega sveta so tako po hitrem postopku sprejeli odloka, ki urejata podelitev koncesije za področje vzdrževanja občinskih javnih cest, pri čemer so izpostavili bojazen, da  ne bi s podelitvijo koncesije vzdrževanje občinskih cest še bolj obremenjevalo proračunskih sredstev. Občina bo po uradni objavi obeh odlokov pričela s postopki oddaje predmetne koncesije.

 

V prvi obravnavi je Občinski svet sprejel besedili odlokov o načinu opravljanja gospodarske javne službe odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske odpadne vode ter o predmetu in pogojih za podelitev koncesije za opravljanje navedene službe.

 

Na seji je bil Občinski svet seznanjen z Letnim poročilom Mariborskega vodovoda d.d. za leto 2012, sprejel pa je Letni program razvoja podeželja Občine Sv. Jurij v Slov. goricah za leto 2013, na podlagi katerega bo v naslednjih dneh objavljen javni razpis.

 

Občinski svet je prav tako sprejel Sklep o oblikovanju Območnega razvojnega partnerstva Slovenske gorice, s katerim je soglašal z oblikovanjem pogodbenega, javno-zasebnega partnerstva, interesnega sodelovanja razvojnih partnerjev na sklenjenem območju. Župani občin Benedikt, Cerkvenjak, Lenart, Sveta Ana, Sv. Trojica v Slov. goricah, Sv. Jurij v Slov. goricah in Šentilj se namreč zavedajo, da gredo usmeritve Evropske unije pri pripravi strateških dokumentov 2014-2020 v smer uresničevanja skupnih projektov, z izvedbo katerih bi Slovenske gorice lahko tvorile geografsko, turistično in razvojno tesno povezano območje.

 

Ob koncu seje so člani Občinskega sveta podali še soglasje k sistemizaciji delovnih mest za vrtec za naslednje šolsko leto in povečali normativ za dva otroka v vsakem oddelku vrtca.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Jurij v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.