Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
16°C
6°C
JUTRI
18°C
6°C
2164

UKREPI ZA POMOČ MSP V ČASU KORONAVIRUSA

Izbruh koronavirusa je znotraj slovenskega gospodarstva že začel povzročati škodo. Sprva v turizmu, nato logistiki, sedaj pa praktično ni več izvzete dejavnosti. Predvideva se, da bo izbruh koronavirusa najbolj ošibil mala in srednja podjetja, na katerih sloni slovensko gospodarstvo. Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo zato pozorno spremlja situacijo tako na nacionalni ravni, kot tudi na evropski in globalni ravni, sprejelo je tudi že določene ukrepe za pomoč gospodarstvu. K obvladovanju situacije in zmanjševanju škodljivih posledic je pristopilo z dvostopenjskim sistemom:

- Opredelitvijo takojšnjih interventnih ukrepov, ki jih je mogoče implementirati v kratkem časovnem obdobju

- Opredelitvijo strateških ukrepov, ki bodo pripomogli k vzpostavitvi ali oblikovanju pretrganih dobaviteljskih verig oziroma nadomestiti njihove manjkajoče člene, s čemer bi lahko tudi dolgoročno zmanjšali odvisnost od dobaviteljev izven EU.

Podrobnejše informacije o ukrepih so objavljene na naslednji povezavi.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi