Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
33°C
17°C
JUTRI
35°C
19°C
2164

SREČANJE Z MINISTROM

Na bodoči železniški postaji v Žlebiču so se danes srečali minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec in državni sekretar Aleš Mihelič s sodelavci z županom mag. Blažem Milavcem ter predstavniki Občin Loški Potok in Sodražica. Minister se je namreč mudil na poti z vlakom proti Kočevju. Navzoči so spregovorili o prihajajoči železniški povezavi tudi za potnike med Ljubljano in Kočevjem, ki naj bi se končno vzpostavila v mesecu oktobru. Župan je prihod potniškega vlaka, kljub temu, da Sodražica ni neposredno ob železniški progi, pozdravil, ob tem pa opozoril na premajhno parkirišče pri postaji v Žlebiču. Predstavniki ministrstva so zagotovili, da se bo parkirišče razširilo. Prav tako je župan predlagal vzpostavitev oz. okrepitev avtobusnih linij med Žlebičem do Sodražice in nadalje do Loškega Potoka, saj bodo ljudje iz zaledja le tako imeli kaj od nove proge. Na koncu srečanja se je župan ministru zahvalil za dobro sodelovanje, zlasti z Direkcijo RS za infrastrukturo, katere zadnji rezultat je podpis sofinancerskega podpisa za obnovo ceste skozi Žimarice. Občina Sodražica sicer z direkcijo pripravlja še nekaj drugih projektov na prometni infrastrukturi.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi