Logo MojaObčina.si

Sodražica

JUTRI
31°C
18°C
SRE.
27°C
19°C
2164

SODRAŽICA OB OBČINSKEM PRAZNIKU VSTOPA V JUBILEJNO LETO 2020

Občina Sodražica 30. oktobra praznuje svoj praznik v spomin na priznanje sejemskih pravic leta 1751. Osrednja prireditev v počastitev občinskega praznike je potekala v petek, 25. oktobra zvečer v Športni dvorani Sodražica. Prireditvi so obogatili domači glasbeni ustvarjalci: legendarni Ansambel Franca Miheliča, Oktet Gallus, Tamburaški orkester Sodražica ter Dramska skupina iz osnovne šole Sodražica pod vodstvom Mojce Šilc in Simfonični orkester Glasbene šole iz Ribnice. Podeljena so bila tudi priznanja in nagrada Občine Sodražica. Ekipa U15 ŠD Extrem za osvojitev naslova državnih prvakov v prvi slovenski futsal ligi in Ludvik Ambrožič za ozaveščanje čebel in čebelarstva so prejeli županovo priznanje. Matija Ogrinc za življenjski prispevek na področju preventive v prometu, Andreja Košmrlj za pomoč in delo z mladimi in v skupnosti ter samoiniciativni odbor za ponovno postavitev kapelice na Pesku za izvedbo projekta. Zlato plaketo je prejela KGZ Ribnica ob 110 letnici ustanovitve, ki se je v korist sodraške šole odpovedala finančnemu delu nagrade.

V okviru praznovanja je župan Blaž Milavec slovesno razglasil vstop v leto, ko se obeležuje 800 letnica prve pisne omembe Sodražice (Sodražica je prvič omenjena leta 1220 v listini, ki jo je podpisal turjaški grof Engelbert in s katero je Sodražico z Vinicami izročil v fevd gospodom iz Loža). Jubilejno leto naj bi tako trajalo do naslednjega občinskega praznika, to je do 30. oktobra 2020.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi