Logo MojaObčina.si

Sodražica

JUTRI
31°C
18°C
SRE.
27°C
19°C
1287

OBČINSKI SVET NA OBISKU V ZAPOTOKU IN VINICAH

Občinski svet Občine Sodražica tokrat ni zasedal na sedežu, ampak je s predstavniki občinske uprave in županom obiskal Zapotok in Vinice, kjer se je v četrtek, 17. oktobra, srečal s člani obeh vaških odborov in vodstvom PGD Vinice Zapotok. Srečanju sta se pridružila tudi predstavnika JP Hydrovod Rado Devjak in Dušan Justin, saj je bila osrednja tema zaključevanje projekta Oskrba s pitno vodo SORIKO in priključevanje gospodinjstev iz Zapotoka in Vinic na novi javni vodovod. Člani vaških odborov so izpostavili težave teh vasi in postavili vprašanja, ki so se nanašala na omenjeni projekt in tudi na drugo, predvsem s področja komunale oz. urejanje cest. Vodstvo PGD pa je občinsko vodstvo seznanilo s potrebo po novem vozilu, ki naj bi ga skupaj s podporo občine pridobili najkasneje do 100 letnice društva, ki bo leta 2023. Predstavniki obeh vasi so po konstruktivni razpravi dobili povečini pozitivne odgovore s strani Hydrovoda ter Občine glede reševanja najpomembnejših vprašanj, ob tem pa izrazili zadovoljstvo ob uspešnem zaključku projekta SORIKO in pomembni pridobitvi - vodovoda za te vasi.

Pred srečanjem z vaškima odboroma in gasilci je bila tudi v dvorani gasilskega doma v Zapotoku sklicana 2. izredna seja Občinskega sveta, zaradi sprejetja sklepov, ki se nanašajo na nadomestne volitve, ki so razpisane v 7. volilni enoti (Zamostec, Sinovica in Preska) za 8. december, potem, ko je septembra umrl večkrat izvoljeni svetnik Borut Troha.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi