Logo MojaObčina.si

Sodražica

JUTRI
0°C
-1°C
PET.
4°C
-2°C
2164

MOBILNOST STAREJŠIH V LUČI OBELEŽITVE EVROPSKEGA TEDNA MOBILNOSTI

Med tem ko urbane občine posvečajo v Evropskem tednu mobilnosti pozornost alternativi prevozov z motornimi vozili, zlasti promociji kolesarjenja po središčih mest, želi Občina Sodražica, podobno kot ostale periferne občine, osvetliti socialni vidik mobilnosti. Problematika mobilnosti starejših, invalidov in drugih skupin ljudi, ki ne živijo v urbanih središčih in nimajo lastnega prevoza, je namreč na podeželju vedno bolj aktualna, a žal v javnosti, za razliko ekološki konotaciji vprašanja mobilnosti, manj opazna. O tej problematiki je naša občina že večkrat opozorila pristojna ministrstva in tudi evropsko komisarko za infrastrukturo, predlagala uvedbo mreže javnega prevoza v navezujočih občinah, ob ponovnem prihodu potniškega vlaka v Kočevje itd. Poleg teh prizadevanj je občina v zadnjih letih dvakrat poskusila z uvedbo občasnih prevozov, ki pa se žal, kot povečini drugod, niso obnesli. Zato se je vodstvo občine odločilo, da pristopimo k alternativnim oblikam reševanja problematike mobilnosti starejših. Župan Blaž Milavec bo tako občinskemu svetu predlagal pristop k projektu Prostofer, ki ga vodi zavod Zlata mreža. Na podlagi preučitve dobrih praks in izkušenj ter posvetovanj s predstavniki Društva upokojencev Sodražica smo ocenili, da je ta projekt najbolj odgovarjujoč potrebam naših ljudi, ki jim bo takšna storitev namenjena. V kolikor bo pristop občine k temu projektu potrjen tudi na občinskem svetu, načrtujemo, da bomo lahko pričeli izvajati projekt še v tem letu, predvidoma v mesecu novembru. Več o projektu Prostofer: www.prostofer.si.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi