Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
33°C
15°C
JUTRI
33°C
17°C
171

Lokalne volitve 2018

Za letošnje lokalne volitve je bilo v volilne imenike vpisanih 1812 volivcev, od katerih so glasovali 803 volivci. Oddanih je bilo 27 neveljavnih glasovnic za občinski svet in 26 neveljavnih glasovnic za župana. S 777 veljavnimi glasovi je bil za župana izvoljen mag. Blaž Milavec, ki tako pričenja svoj 4. mandat.Med člani Občinskega sveta so se zamenjali trije svetniki, šest pa jih ohranja svojo pozicijo iz prejšnjega mandata. Novega svetnika, Evgena Zajca, so tako dobili v volilni enoti 2 oz. v Žimaricah, volilno enoto 6, Zapotok, pa bo po novem zastopala občinska svetnica Zdenka Lušin. V volilni enoti 4, Sodražica in Jelovec, bo med občinskimi svetniki na novo sedel Branko Arko, ob njem pa bosta naselji zastopala še Karmen Kordiš in Ernest Pirnat. V preostalih volilnih enotah so volivci oddali svoje glasove za Zvonka Janeža (Globel, Podklanec, Novi Pot, Brlog-del), Franca Kržeta (naselja na Gori), Andreja Pogorelca (Male Vinice, Vinice, Lipovšica, Ravni Dol, Nova Štifta in Travna Gora) in Boruta Troha (Zamostec, Preska, Sinovica).

 

Celotno poročilo Občinske volilne komisije lahko najdete na https://sodrazica.si/wp-content/uploads/2018/11/POROCILO_OVK_19.11.2018_koncno.pdf

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi