Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
34°C
18°C
JUTRI
33°C
18°C
2164

DRŽAVNI SEKRETAR IN ŽUPAN PODPISALA SOFINANCERSKI SPORAZUM ZA OBNOVO CESTE SKOZI ŽIMARICE

Danes sta v Sodražici državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo Aleš Mihelič ob prisotnosti v. d. direktorice Direkcije RS za infrastrukturo Liljane Herga in župan Občine Sodražica mag. Blaž Milavec podpisala Sofinancerski sporazum za projekt Obnova ceste v območju naselja Žimarice. Sporazum daje zeleno luč za zaključek priprav na pričetek obnove sicer resnično že dotrajanega odseka državne ceste skozi Žimarice. Občina Sodražica si je že več let prizadevala za ureditev tega odseka državne ceste med Žlebičem in Uncem, s tem sporazumom pa je dana tudi zelena luč s strani države. Projekt predstavlja celovito obnovo državne ceste, izgradnjo pločnikov in javne razsvetljave ter obnovo dela vodovodnega omrežja in ostale kanalizacije. Spomladi se je zaključila izdelava projektne dokumentacije, sedaj potekajo odkupi sicer še manjšega dela manjkajočih zemljišč. Po podpisu sporazuma direkcija pripravi in izvede javno naročilo za izvedbo projekta. Pričetek glavnine gradbenih del je tako načrtovan v naslednji gradbeni sezoni, to je spomladi 2021, manjši del obnovitvenih del pa lahko že letos. Sporazum predstavlja poleg pravne podlage za izvedbo projekta tudi delitev obveznosti financiranja med državo in občino in postavlja okvirje projekta, ki je ocenjen na 3,5 mio evrov. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi