Logo MojaObčina.si

Sodražica

DANES
21°C
7°C
JUTRI
26°C
11°C

Magdalenin večer z odličnim oktetom Gallus in Aljažem Veselom

Ob zaključku farnega žegnanja v Sodražici je bil v nedeljo zvečer v župnijski cerkvi sv. Marije Magdalene koncert lahko rečemo domačega Okteta Gallus. Oktet, ki je svojo pot pričel ravno v Sodražici pred skoraj petimi desetletji, je kljub nekoliko zahtevnejšem izboru skladb, navdušil sodraško občinstvo. Vrh večera pa je bil, ko je med člane okteta stopil vse bolj uveljavljeni in prepoznani operni glas domačin Aljaž Vesel. Koncert je z izbrano tematiko povezovala Blanka Čakš, ki je tudi umetniški vodja okteta. Koncert, ki bi moral biti že lansko leto, a je bil zaradi epidemije prestavljen, je bil posvečen 45. letom okteta.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi