Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 9h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Tinktura iz pelina ( Artemisia absinthium)


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
06.06.2016      12:33
A A

Tinktura iz pelina ( Artemisia absinthium)Pelin ob Javorski energijski, učni poti
Pelin ob Javorski energijski, učni poti
Deli:
Tinktura iz pelina se je znašla v naši ponudbi v času, ko pelin veselo raste ob Javorski energijski, učni poti in je pravi čas za izdelavo Tinktur iz pelina po receptu babic, pod brentom Janez Javorski. Sestavine so iz EKO kmetije.

Tinktura iz pelina vzbuja tek, pospešuje prebavo, odpravlja krče in napihnjenost. Deluje proti protinu in revmi ter spodbuja delovanje ledvic, lajša jetrne in želodčne težave. Odličen je proti malariji in parazitom. V kombinaciji s Tinkturo iz črnega oreha je odličen čistilec prebavnega trakta.
Zunanje se uporablja za izpiranje ust pri slabem zadahu, za obkladke pri nespečnosti, pri zdravljenju ran, kožnih razjedah, ugrizov insektov in mozoljavosti.
Tinktura iz pelina pomaga predvsem pri ženskih težavah.
Ob tem pelin vpliva na:
 • spodbujanje apetita in je učinkovit v borbi proti debelosti,
 • pomaga pri slabi prebavi (in sicer jo pospešuje ter preganja črevesne zajedalce) ter bolečinah in boleznih želodca in črevesja (npr. kronični gastritis, zgaga, prehlajeni želodec, driska, homeroidi itd.),
 • zdravi vnetja prebavnega trakta,
 • zdravi obolenja žolča (njegovo zmanjšano delovanje) in jeter ter bolezni ledvic,
 • pomaga pri slabokrvnosti in boleznih krvi,
 • odvaja vodo iz telesa,
 • ščiti pred pljučnimi obolenji,
 • zdravi nespečnost, psihično izčrpanost ter bolezni centralnega živčnega sistema in živčna obolenja (epilepsija, histerija),
 • pomaga pri balansiranju napihnjenosti, zdravljenju depresije, diabetesa, revme, vrtoglavice in slabega ustnega zadaha,
 • sproža menstruacije, lajša menstrualne težave in zdravilno deluje pri boleznih ženskih spolnih organov,
 • pomaga pri motnjah v delovanju hormonskih žlez,
 • zdravilno deluje pri vročini in okužbah,
 • lajša pike insektov in učinkuje zdravilno pri zastrupitvi z gobami in strupenimi rastlinami,
 • zdravi rane, kožne razjede in mozoljavost.

Sladki pelin  je ta hip najbolj iskana rastlina v boju zoper najbolj agresivne oblike raka. Zakaj je temu tako, nam odstira pripoved Janeza z Gorenjske, devetinpetdesetletnega upokojenega šoferja. Pred poldrugim letom so mu operirali črevo. Lani septembra so mu odkrili metastaze raka na jetrih. Pred operacijo je osemindvajset dni, vsak dan zjutraj in zvečer, pil čaj iz pelina, ob tem pa je dvakrat na dan zaužil tudi železove tablete; sladki pelin je najučinkovitejši zoper raka v kombinaciji z železom.

Pelin je zdravilna rastlina, katero kot domače zdravilo beležijo že egipčanski papirusi izpred 3000 let pr. n. št. in pri katerem beležimo zdravilno delovanje eteričnih olj in grenčin. Pri težavah s krvnim pritiskom manjše količine pelina krvni pritisk povečajo in večje znižajo.

Pri primerni uporabi pelina, kjer uporabljamo njegove zdravilne učinkovine, moramo biti tudi pozorni, da pelina ne zaužijemo za čas nosečnosti, pri nevarnosti možganske kapi in pri težjih zdravstvenih težavah brez posveta z osebnim zdravnikom.  Pelin vsebuje tujon, ki  v večjih količinah deluje toksično na mišično živčni sistem, kar lahko privede do trebušnih krčev, omotičnosti, zastrupitve, bruhanja, glavobola in povzroči psihične težave. Zato se ne priporoča v katerikoli obliki nosečim ženskam, saj je abortivno sredstvo. Ob tem pa ga ni primerno uživati tudi med dojenjem.
Tinktura iz pelina je naraven izdelek.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.