Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
16°C
JUTRI
18°C
15°C
Oceni objavo

Državni presejalni program za raka dojk DORA ponovno v Litiji

V ponedeljek, 15. oktobra 2018, bo v Litiji pričela delovati mobilna enota državnega presejalnega programa za raka dojk DORA. Na pregled (slikanje dojk z mamografijo) v to enoto bodo vabljene vse ženske med 50. in 69. letom iz občin Litija in Šmartno pri Litiji. Skupno število žensk iz teh občin, ki ustrezajo vsem merilom za sodelovanje v programu, je 1.350.

Mobilna enota bo stala ob Zdravstvenem domu Litija, in sicer na parkirišču ZD Litija.

Ženske bodo z Onkološkega inštituta Ljubljana prejele pisno vabilo, na katerem bosta že določena datum in ura pregleda v mobilni enoti. Za sodelovanje v programu DORA ženske ne potrebujejo napotnice. V program pa se lahko naročijo tudi same, če ustrezajo merilom, in sicer tako, da pokličejo brezplačno telefonsko številko 080 27 28, vsak dan od 9.00 do 12.00, ali pišejo na elektronski naslov: dora@onko-i.si.

Tokrat bodo ženske iz teh občin vabljene že v četrti krog presejalnega slikanja. Slikanje žensk bo potekalo od 15. oktobra 2018 dalje.

Oglejte si tudi