Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

DANES
2°C
-2°C
JUTRI
2°C
-3°C
Deli
3030

Rudi Bregar, prejemnik Bloudkove plakete za življenjsko delo v športu

Spoštovani prijatelji Levstikove poti!

Za 30-letno delo na projektih Levstikove poti sem prejel najvišje državno priznanje na področju športa, Bloudkovo plaketo za življenjsko delo v športu.

Ob tem se zahvaljujem vsem domačinom in društvom ob poti za prijeten program in sprejemanje pohodnikov, Levstikovim občinam: Litija, Šmartno pri Litiji in Trebnje (ki so me predlagale za to nagrado), več kot 250.000 pohodnikom iz celega sveta, ki ste prehodili Levstikovo pot v 30 letih in nenazadnje vsem donatorjem in sponzorjem, ki ste v teh letih verjeli v projekte.

Še posebna zahvala pa akademiku prof. dr. Matjažu Kmeclu za vse strokovne nasvete in pomoč v teh letih, prof. dr. Rajku Šugmanu, nekdanjemu dekanu fakultete za šport, akademiku dr. Cirilu Zlobcu, Mestni občini Ljubljana, ki je prevzela že dve častni pokroviteljstvi jubilejnih pohodov in Marjanu Kelvišarju, direktorju IMP Armature iz Ivančne Gorice, ki zadnja leta podpira prireditve kot generalni pokrovitelj.

Hvala tudi vsem sodelavcem, ki ste v 30 letih pomagali pri pripravah in izvedbi množičnih pohodov.

Naj zaključim z mislijo Cirila Zlobca:

Fran Levstik je Slovence prebujal, Levstikova pot Slovence združuje.

Naj bo tako tudi v prihodnje.

Rudi Bregar,
Zavod Levstikova pot

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!