7°C

Končno domača zmaga

RD HERZ ŠMARTNO : ŠD MOKERC – IG
29 : 23 (17 : 13)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, gledalcev: 250, sodnika: Tomaž Kržan in Matic Romih, delegat: Marjan Frelih.

Herz Šmartno: Strmljan 8, Ribarič 5, Cirar 2, U. Poglajen, Bahovec 3, Šmejc 5, L. Poglajen 3, Muratovič (11 obramb), Bučar, Urankar (0 obramb), Avsec 1, Močnik 2, Žurga, Kukovica (4 obrambe), Pleško. Trener: Filip Gradišek.

Mokerc – IG: Hajduk (1 obramba), Kolar 5, Šuštaršič 2, Privšek, M. Žagar 2, Ti. Virant 1, Legen, Rupert, Cimperman, Tanko 2, Maričič 3, M. Hostnik 8, To. Virant (14 obramb), Ž. Žagar, J. Hostnik, Cimerman. Trener: Ciril Andoljšek.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 4 (2), Mokerc – IG 5 (5).

Izključitve: Herz Šmartno 6 minut, Mokerc – IG 8 minut.

Diskvalifikacije:

Po dveh zmagah na gostovanju, je šmarska ekipa prvič zmagala tudi v domači Dvorani Pungrt. Že v prvem delu so domači povedli 14:9, ampak so gostje uspeli zmanjšati na 15:13. Do konca še dva zadetka za domačo ekipo ter ob polčasu štirje zadetki prednosti. V drugem delu so gostje spet odigrali nekaj dobrih minut, ter zaradi dobrih obramb vratarja Viranta prišli do aktivnega rezultata 21:19. Domača ekipa se je le zbrala, ter z dobro obrambo in napadom začela višati razliko, ki je znašala pri rezultatu 27:20 že +7. Oba trenerja sta priložnost za igro ponudila vsem igralcem. Pri domači ekipi je v zadnjih minutah za člansko ekipo debitiral 18-letni Žan Pleško.