Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 13h
Dane popoldne bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

OB KONCU ŠOLSKEGA LETA 2014/2015


ŠOLSTVO

| |
01.07.2015      12:20
A A

OB KONCU ŠOLSKEGA LETA 2014/2015Deli:

 

 Za nami je prvo šolsko leto, ki smo ga preživeli v novih prostorih, ki so končno, prvič po 60 letih obstoja šole, namenjeni le delu mladih glasbenikov in njihovih učiteljev.

Vsi udeleženci vzgojno izobraževalnega procesa tako uživamo v zelo dobrih delovnih pogojih,

ki nam omogočajo večjo odprtost šole za različna sodelovanja na krajevnem in regijskem področju. Našemu dobremu počutju in ustvarjalnemu okolju so seveda primerni tudi naši rezultati.

Uspehom mladih glasbenikov in njihovih mentorjev v mesecu januarju in februarju so se tako pridružili še drugi žlahtni dosežki.

Naš instrumentalni trio, ki ga sestavljajo flavtistki Meta Trdin in Janja Končar ter kitarist Ivan Nikonov,  je v mesecu marcu na Tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije v Tolminu v 1. b kategoriji discipline komorne skupine s pihali osvojil zlato plaketo. Mladi glasbeniki so se v aprilu udeležili še Mednarodnega glasbenega tekmovanja in festivala solistov ter komornih skupin Svirel v Štanjelu in osvojili srebrno priznanje, njihova mentorja sta Mira Kranjec in Rado Černe. Tekmovanja Svirel se je udeležil tudi trobentač Erik Setničar, pod mentorstvom Slavča Gorgieva in ob klavirski spremljavi Tilna Bajca je prejel zlato priznanje kot najboljši tekmovalec v svoji kategoriji.

V mesecu marcu sta učenki naše šole Eva Ostanek in Nina Baš uspešno opravili sprejemni preizkus na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, za zahtevni izpit sta ju pripravili Janja Galičič (klavir) in Polonca Demšar (solfeggio).

Naši učenci so z uspehi izven domačega okolja nadaljevali tudi v maju, pianist Jurij Cvikl se je pod mentorstvom Olene Novosel udeležil Mednarodnega glasbenega tekmovanja »Tomaž Holmar« v Udinah in osvojil tretjo nagrado, plesalke pod mentorstvom Žužane Bartha pa so na Regijski plesni reviji Osrednje Slovenije v Zagorju prejele dve srebrni priznanji v kategoriji sodobnega plesa.

V maju smo v sodelovanju z Glasbeno šolo Trbovlje organizirali  koncert organistov in pevcev, ki je izjemno izzvenel v lepem okolju župnijske cerkve Sv. Martina v Trbovljah.

V drugi polovici šolskega leta 2014/2015 smo izvedli vse že tradicionalne koncerte naše šole, tako smo marčevski javni nastop posvetili našim najmlajšim učencem, kot je ob izteku vsakega šolskega leta že v navadi, pa smo pripravili zaključni koncert orkestrov in komornih skupin, koncert najboljših učencev, nekaj absolventskih večerov in koncert učencev 1. razredov instrumentalnih oddelkov..

Zadnji mesec pouka smo začeli še z enim izjemnim dogodkom, naša učenka Eva Ostanek je po literarni predlogi F. S. Finžgarja napisala glasbo za musical »Pod svobodnim soncem«, premierna uprizoritev je bila v naši dvorani 5. junija 2015.

Učenci Glasbene šole Litija - Šmartno so tudi v šolskem letu 2014/2015 sooblikovali številne kulturne prireditve na področju obeh občin ustanoviteljic in s tem prispevali k širjenju kvalitetne glasbene poustvarjalnosti. Vsi našteti dogodki in uspehi, na katere smo zelo ponosni, ponovno pričajo o kvalitetnem in visoko profesionalnem delu, ki  našo šolo povsem enakopravno postavlja ob bok drugim slovenskim glasbenim šolam. Ob tem naj se ponovno zahvalim vsem učiteljem, ki pri svojem delu z učenci ne štejejo dodatnih ur za vaje, saj je velik uspeh naše šole rezultat predanega dela in velikega sodelovanja.

 

Ravnateljica Janja Galičič, univ. dipl. muzik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.