Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Koncert Fantov od fare z gosti ob 1. ......


KULTURA

| |
01.12.2016      9:19
A A

Koncert Fantov od fare z gosti ob 1. obletnici Rastoče knjige Primskovo


V nedeljo 20. novembra 2016 smo na Primskovem obeležili prvo obletnico Rastoče knjige Primskovo. Obletnico smo počastili s koncertom Fantov od fare z gosti: Vokalno skupino Pavza in Vokalno skupino Gartrožce.


Deli:

Minilo je leto od otvoritve naše Rastoče knjige Primskovo. Veseli smo, da naša knjiga ne sameva: ogleda si jo mnogo romarjev, pohodnikov, izletnikov in tu na vrhu Primskove gore čudovito dopolnjuje bogastvo in dediščino tabora in kraja. Rastoča knjiga je zelo pomembna za naš kraj, za posameznike in skupnost, zato projekt Rastoča knjiga ostaja zaveza našega Etnološkega društva z namenom, da se v kraju ohranja dediščina, da rastoča knjiga  povezuje  ljudi in širi bogastvo in znanje kraja.

 

Rastoči knjigi letos nismo dodali novega lista, smo jo pa nedvomno obogatili. V našo zbirko smo dodali revijo Levstikove poti ob jubilejnem 30. popotovanju po Levstikovi poti. Za sodelovanje in lepe besede na prireditvi se zahvaljujemo gospodu Rudiju Bregarju, ki je že vsa leta idejni in projektni vodja projekta Levstikove poti in urednik revije Levstikova pot.

 

Osrednja gostja in slavnostna govornica ob 1. obletnici Rastoče knjige Primskovo je bila gospa Martina Rozman Salobir, ravnateljica slovenske Narodne in univerzitetne knjižnice Ljubljana. Zbrane sta nagovorila tudi g. Rajko Meserko, župan občine Šmartno pri Litiji ter dr. Janez Gabrijelčič, idejni oče Rastoče knjige Slovenije.

 

Slovesni dogodek so nam polepšali pevci Fantje od fare s koncertom domoljubnih pesmi, pesmi o trti, o grozdju in o vinu, ki jih prepevajo v ljudskem večglasju ali kot pravimo na fantovski način. Svoj prispevek k lepšemu dogodku je prispevala domača vokalna skupina Gartrožce ter gostje vokalne skupine Pavza. Da je prireditev lepo tekla, je s povezovanjem poskrbela Lucija Selan s pomočjo Krjavlja (Andrej Selan) in njegovimi duhovitimi pripovedmi iz romana Josipa Jurčiča Deseti brat.

 

Po končani prireditvi smo druženje nadaljevali ob dobrotah, ki so jih pripravili člani ED Jurija Humarja in pevke domače skupine Gartrožce. Zahvaljujemo se vsem nastopajočim, našim gasilcem in vsem ostalim, ki so kakorkoli sodelovali in pomagali pri prvi obletnici Rastoče knjige Primskovo.

 

Etnološko društvo Jurija Humarja Primskovo vabi da si Rastočo knjigo ogledate v Miklavževi dvorani na vrhu Primskove gore
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ETNOLOŠKO DRUŠTVO JURIJA HUMARJA, PRIMSKOVO NA DOLENJSKEM? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!