Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

»HVALA VSEM LJUDEM DOBREGA SRCA!«


KULTURA, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
07.04.2015      11:35
A A

»HVALA VSEM LJUDEM DOBREGA SRCA!«


Da dobrota res ne pozna meja, smo Litijani in Šmarčani dokazali na Velikonočni ponedeljek, 6. 4. 2015, ko smo se odzvali na povabilo Pevskega društva Lipa iz Litije in se udeležili dobrodelne prireditve »POVEŽIMO DLANI IN ZDRUŽIMO OBČINI!« Zbirali smo finančna sredstva za pomoč družini Planinšek – Brčan iz Zavrstnika, katerim je pred 14. dnevi pogorelo na hiši in ob njej vse, kar je bilo lesenega. Praktično jim je ogenj uničil celo streho z zgornjim nadstropjem hiše, drvarnico in domače živali.


"Dobri ljudje"
"Dobri ljudje"
Deli:

S prijetnim glasbenim programom so nas obiskovalce navdušili Pevsko društvo Zvon, Moška in ženska vokalna skupina Lipa, Tamburaški orkester Šmartno, Oktet Valvasor, Darko in Manca Vidic z ansamblom, Noreia, Eva Černe in Zbor sv. Nikolaja, niti večera pa sta prepletala Helena Hauptman in Luka Bregar. Nežne melodije, ubrane pesmi in prijeten humor v pesmi in besedi; vse to nas je ogrevalo za dobro. Ta večer so bili z družino Planinšek - Brčan gasilci iz domačega kraja in sosednjih gasilskih društev, ki so se tisto usodno noč borili z ognjem, z njimi smo bili prijatelji in znanci, sosedje, vaščani, ki so družini takoj priskočili na pomoč ter dobri občani občin Litija in Šmartno pri Litiji. Vse nas je sprejela dvorana Pungrt – OŠ Šmartno pri Litiji, katero smo lepo zapolnil. Že sam Anton Martin Slomšek je svaril, naj dveh stvari nikoli ne spregledamo: osebnega poboljšanja in dobrega dela. Okrog 130 nastopajočih nam je bilo ta večer za zgled, saj so za dobrodelnost prispevali svoj nastop, njim pa so se pridružili tudi vsi ostali, ki so ta večer skrbeli, da smo obiskovalci dobro slišali in lepo videli. Ogromno je bilo v teh dneh tudi obrtnikov, podjetij, ustanov ter posameznih donatorjev in sponzorjev, ki delujejo v obeh občinah, pa tudi drugje, ki so lahko priskočili družini na pomoč. Nikoli namreč ne vemo, kdaj se nam bo dobro delo povrnilo, a zagotovo je, da se dobro vrača le z dobrim. Iz srca, vsem in prav vsakomur posebej, se člani družine Planinšek – Brčan zahvaljujejo za izkazano pomoč v dneh preizkušnje; s pomočjo dobrih vaščanovi in obrtnikov iz naše okolice pa ravno v teh dneh dobiva hiša že novo streho.

 

»Za prijatelje si je treba čas vzet…!« smo slišali ob zaključku prireditve iz grl vseh nastopajočih. Da, nekaj najlepšega je, ko imaš ob sebi prave prijatelje in teh ta večer ni manjkalo. S ponosom smo sestavljati mozaik sedanjosti skupaj in verjamem, da smo z dobroto vsaj malo polepšati večer tudi družini in ji poskušali vsaj delno olajšati skrbi teh in prihodnjih dni.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.07.2017 | Turizem
Dan sivke in odprtih vrat pri Janezu Javorskemu
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Srečanje Valvasorjevih potomcev
02.07. - 07.07.2017 | Umetnost
4. Valvasorjevi mednarodni grafični dnevi
01.07.2017 | Turizem
Dan sivke in odprtih vrat pri Janezu Javorskemu
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Srečanje Valvasorjevih potomcev
02.07. - 07.07.2017 | Umetnost
4. Valvasorjevi mednarodni grafični dnevi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.