Logo MojaObčina.si
JUTRI
19°C
8°C
NED.
16°C
4°C
6093

Pustovanje za otroke v Sevnici, pridi tudi ti

Pustni čas predstavlja most med zimo in pomladjo. Nekoč je veljalo, da traja od svetih treh kraljev do pustnega torka. Datum pusta se letno spreminja glede na datum velike noči. Čeprav ga pogosto povezujemo s prihodom pomladi, njegovo ime razkriva povsem drug pomen – pust oz. mednarodni izraz karneval namreč pomeni »pustiti meso«.

Glavni pustni dan je pustni torek, pustno dogajanje pa se konča s pepelnico, ko se začenja 40-dnevi post pred veliko nočjo. Za pusta si nadenemo različne maske – od tradicionalnih do takšnih, ki so odraz sodobnega družbenega življenja. S pustom so povezani različni običaji, pustni plesi, sprevodi pustnih mask, skratka, zabava in bogato obložena miza s pustimi dobrotami. 

Tudi v Sevnici bomo praznovali ta ljudski običaj s pustovanjem za otroke, ki bo  v nedeljo, 19. februarja, od 15. ure v Športnem domu Sevnica (pri bazenu).  Bogat animacijski program, ples, pustni slastni krofi za maškare, napitki, kokice, baloni.

Za odrasle je vstopnina 3 €, za maškare do 18. leta pa je vstop prost.

Vabljeni.

Alenka Kozorog, KŠTM Sevnica

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi