Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
15°C | 20°C
nedelja, 21.09.2018
13°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
13°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Podoknica Nedeljskega v Podvrhu


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
06.11.2017      6:35
A A

Podoknica Nedeljskega v PodvrhuDeli:

Odkar je prva dama ZDA, zaradi nje obišče naše kraje vse več radovednežev. Eden takih je bil tudi vasovalec Franc Pestotnik Podokničar, ki se je odločil, da bo zadnjo podoknico te sezone, poklonil ravno njej, Melaniji. Že trideset let trka na okna deklet in žena po vsej deželi  in se ne ustraši več nobene šrange. Še tako težke preizkuse opravi z levo roko. Ko se je z lokalno taksi službo pripeljal na turistično kmetijo Grobelnik v Podvrh, ga je tam pričakal vaški svet, ki še ve, kako se stvarem streže pri izkušenih vasovalcih. Vsakega vagabunda se pa res ne spusti k domačemu dekletu. In ko se je Podokničar izkazal v teoretičnem delu, je sledil še praktični. Cepljenje drv, klepanje kose in previjanje dojenčka. Toliko let izkušenj se seveda pozna in vaški svet z Romanom Drstvenškom na čelu je Podokničarju dovolil, da se povzpne do okna. A vsi klici za Melanijo so bili zaman. Tudi podoknica skupine Jarica ni pomagala. Mogoče bi moral na okno potrkati kakšnih 20 let nazaj? Pa vendar se je okno odprlo in Podokničar se je lahko ob glasbi Okroglih muzikantov zavrtel s Slavico Grobelnik. Oh, ko bi Melanija vedela, kaj je zamudila! Poleg odlične glasbe še pogostitev izpod rok Aktiva kmečkih žena Zabukovje. Zahvala za pomoč pri dogodku gre poleg članov TD Zabukovje tudi članom PGD Zabukovje in Trnovec, domačinom, predsedniku krajevne skupnosti Zabukovje, Jožetu Baumkirherju in navsezadnje županu občine Sevnica, Srečku Ocvirku. Ekipi Nedeljskega pa hvala za obisk!

Če bi si podoknico želeli ogledati tudi tisti, ki ste jo zamudili, nam lahko pišete na td.zabukovje@gmail.com. Več utrinkov pa si lahko ogledate na FB strani Turističnega društva Zabukovje

Foto: Damjan Pajk
Prispevek: Jasmina Kozinc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.