Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
29°C
17°C
SOB.
26°C
18°C
Deli
8870

Podoknica Nedeljskega v Podvrhu

Odkar je prva dama ZDA, zaradi nje obišče naše kraje vse več radovednežev. Eden takih je bil tudi vasovalec Franc Pestotnik Podokničar, ki se je odločil, da bo zadnjo podoknico te sezone, poklonil ravno njej, Melaniji. Že trideset let trka na okna deklet in žena po vsej deželi  in se ne ustraši več nobene šrange. Še tako težke preizkuse opravi z levo roko. Ko se je z lokalno taksi službo pripeljal na turistično kmetijo Grobelnik v Podvrh, ga je tam pričakal vaški svet, ki še ve, kako se stvarem streže pri izkušenih vasovalcih. Vsakega vagabunda se pa res ne spusti k domačemu dekletu. In ko se je Podokničar izkazal v teoretičnem delu, je sledil še praktični. Cepljenje drv, klepanje kose in previjanje dojenčka. Toliko let izkušenj se seveda pozna in vaški svet z Romanom Drstvenškom na čelu je Podokničarju dovolil, da se povzpne do okna. A vsi klici za Melanijo so bili zaman. Tudi podoknica skupine Jarica ni pomagala. Mogoče bi moral na okno potrkati kakšnih 20 let nazaj? Pa vendar se je okno odprlo in Podokničar se je lahko ob glasbi Okroglih muzikantov zavrtel s Slavico Grobelnik. Oh, ko bi Melanija vedela, kaj je zamudila! Poleg odlične glasbe še pogostitev izpod rok Aktiva kmečkih žena Zabukovje. Zahvala za pomoč pri dogodku gre poleg članov TD Zabukovje tudi članom PGD Zabukovje in Trnovec, domačinom, predsedniku krajevne skupnosti Zabukovje, Jožetu Baumkirherju in navsezadnje županu občine Sevnica, Srečku Ocvirku. Ekipi Nedeljskega pa hvala za obisk!

Če bi si podoknico želeli ogledati tudi tisti, ki ste jo zamudili, nam lahko pišete na td.zabukovje@gmail.com. Več utrinkov pa si lahko ogledate na FB strani Turističnega društva Zabukovje

Foto: Damjan Pajk
Prispevek: Jasmina Kozinc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi