Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
26°C
8°C
JUTRI
29°C
13°C
1616

11. OCENJEVANJE MODRIH FRANKINJ V SEVNICI

V maju 2021 se bo v organizaciji KŠTM Sevnica na sevniškem gradu odvilo že 11. ocenjevanje modrih frankinj. Trenutno je v teku zbiranje vzorcev, ki bo potekalo do vključno sobote, 22. maja, na treh lokacijah – v Doživljaju, TA Posavje v Sevnici, v Kmečki zadrugi Sevnica, PE KOC Bizeljsko in v Gostilni Vovko. 26. maja bo osem članska komisija v sestavi Robert Gorjak (predsednik komisije, mednarodni ocenjevalec vin, ustanovitelj vinske šole Belvin, dipWSET, Slovenija), dr. Klemen Lisjak (Kmetijski inštitut Slovenije), dr. Guillaume Antalick(doktor enologije, Univerza v Novi Gorici, Francija/Slovenija), Uroš Valcl (direktor in enolog Kleti Marof, Slovenija), Ožbej Peterle (sommelier, dipWSET, Slovenija), Bojan Kobal (enolog Kobal Wines, Slovenija), François Button (Domaine Slapšak, Slovenija/Francija), Grega Repovž (sommelier 3. stopnje, Gostilna Repovž, Slovenija) ocenila prispele vzorce. Ocenjevanje bo potekalo v petih kategorijah - redna trgatev mladih modrih frankinj (letnik 2020),  redne trgatve ostalih letnikov modrih frankinj, starejših od letnika 2020, penine, roseji in predikati. Med najboljšimi ostalih letnikov bo komisija izbrala tudi prvaka 11. festivala modre frankinje v Sevnici. Rezultati bodo razglašeni na strokovni konferenci modre frankinje, ki bo v torek, 8. junija, ob 11. uri v KD Sevnica in preko facebook profila KŠTM Sevnica. Najboljše modre frankinje bo mogoče pokusiti na 11. festivalu modre frankinje, ki bo potekal na sevniškem gradu predvidoma 10. junija 2021.


Vabimo vas, da nam sledite, hkrati pa si pridržujemo pravico do spremembe programa.


Annemarie Culetto, KŠTM Sevnica

Foto Arhiv KŠTM Sevnica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi