ZAVIDLJIVI REZULTATI GORSKIH TEKAČEV OBČINE SEVNICA NA SMLEDNIKU

Četrtek, 22. 9. 2022, je bil v znamenju gorskih tekačev. Ta dan je na Smledniškem gradu potekalo državno prvenstvo v gorskem teku za osnovne in srednje šole z najbolj množično udeležbo do sedaj.

Osnovno šolo Blanca je zelo uspešno zastopalo 15 učencev. Najuspešnejši sta bili Kiara Blatnik med mlajšimi učenkami in Tjaša Radej med starejšimi učenkami, ki sta zmagali v svojih kategorijah.Osnovna šola Blanca je zmagala tudi med ekipami pri učenkah, za kar sta zaslužni poleg zmagovalk tudi Ajda Budna in Nika Radej.

Osnovno šolo Tržišče so zastopali trije učenci. Maj Repovž je v hudi konkurenci osvojil 2. mesto med starejšimi dečki. Mark Repovž je med mlajšimi dečki pritekel na uspešno 3. mesto. Ana Janežič se je borila med mlajšimi deklicami.

Osnovna šola Krmelj je v boj poslala učenko Niko Tisu, ki je dostojno branila barve svoje šole.

Med tekmovalci sta bila tudi učenca iz OŠ Mokronog, ki trenirata v AK Sevnica. Jakob Černe je med mlajšimi dečki zasedel odlično 2. mesto, David Borštnar pa 20. mesto.