-5°C
Deli
4735

Prva tekma v telovadnici OŠ Tržišče

Osnovna šola Tržišče je v začetku pomladi, 22. marca, izvedla tekmovanje, v sklopu šolskega športa, v mali odbojki za učence (mlajši dečki) osnovnih šol občine Sevnica. To je bilo prvo tovrstno tekmovanje, odkar imajo v novi šoli tudi novo, sodobno in prostorno telovadnico.

Tekma je potekala med učenci iz OŠ Boštanj in domačini, OŠ Tržišče. Po prvem nizu so bili močnejši gostujoči učenci, v drugem nizu pa so se domačini izkazali in Boštanjčane dohiteli z rezultatom v nizih 1:1.

V tretjem, odločujočem nizu, so močno podporo prispevali domači navijači in z glasnim navijanjem pomagali odbojkarjem. Zelo enakovredna, napeta in po strokovni plati zelo kakovostna tekma je po podaljšani igri z dobljenimi 27 točkami prinesla zmago domačinom.

Ob podelitvi nagrad je igralcem čestitala tudi ravnateljica OŠ Tržišče Zvonka Mrgole. Obe sodelujoči ekipi sta dan tekme po njenih besedah zapisali v zgodovino, saj sta odigrali prvo pravo tekmo v novi telovadnici.