26°C

Na mednarodnem turnirju v Trzinu Sevničani zmagali ekipno in posamezno

Na prvi večji mednarodni tekmi po novem letu, ki je bila v Trzinu od 9. do 10. Januarja 2016 so Sevniški strelci prvi dan tekmovanja v kategoriji pištola zmagali v ekipni in posamezni konkurenci. Ekipa v sestavi Blaž Kunšek, Klemen Juvan in Matej Kolman je s 1682 krogov od (1800 možnih) ugnala vso konkurenco iz devetih držav. Kunšek je z odličnim streljanjem tako v kvalifikacijah (565 krogov), kot v finalu (197,5 krogov, za 0,8 kroga boljši, kot Avstrijc Auprich), osvojil prvo mesto in zlato kolajno.

Drugi dan turnirja se je Kunšek ponovno s tretjega mesta v kvalifikacija, z odličnim streljanjem v finalih, zavihtel na zmagovalno stopničko. Na turnirju je v različnih disciplinah bilo doseženo pet rekordov (trije Slovenski, en Hrvaški in en Španski).