Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
24°C
14°C
ČE.
24°C
14°C
843

5.mesto na WUKF World Karate Cup

Izjemen uspeh mladega Amadeja Božiča na Svetovnem WUKF karate pokalu v Bratislavi

Najboljši karateisti Kluba borilnih veščin Sevnica so v preteklih dneh zastopali barve Republike Slovenije na WUKF - 8. svetovnem karate prvenstvu za kadete, mladince in člane ter svetovnem pokalu za otroke. Na prvenstvu je sodelovalo 2.289 karateistov iz vseh kontinentov iz kar 43 držav. V Bratislavo so odpotovali Anže Kermc, Gašper Štigl, Tadej in Amadej Božič, Blaž Pečnik, Marja Zidarič in predsednik Kyokushinkai zveze Slovenije, Jurij Orač. Skupaj z ostalimi reprezentanti Slovenije so uspešno zastopali svojo domovino. Največji uspeh je dosegel 15 letni Amadej Božič, v kategoriji borbe kadeti 14-15 let open, ki je že v četrtek nastopil v konkurenci kar 43 reprezentantov in v prvem kolu z rezultatom 3:1 premagal nasprotnika iz Združenih držav Amerike, nato pa še Irca z rezultatom 6:0. S svojimi prepričljivimi akcijami je nadaljeval v soboto, ko je najprej z rezultatom 4:0 premagal Slovaka, nato pa klonil šele v četrfinalu v boju za medaljo s Čehom. Amadej je na koncu osvojil odlično 5. mesto, kar je zavidljiv rezultat in lepa popotnica za naprej.  Tudi ostali, malo manj izkušeni tekmovalci, za katere se prava športna kariera šele začenja, so prikazali odlične nastope in jim gredo vse čestitke za pogum in prikazan suveren nastop na tako velikem tekmovanju. Tudi na svetovnem prvenstvu smo imeli Sevničani svojega predstavnika. Blaž Pečnik je v borbi med člani v absolutni kategoriji že v prvem krogu naletel na večkratnega svetovnega prvaka, Charlie-ja Collinsa iz Velike Britanije. To je bila za Blaža izjemna preizkušnja, zato smo kljub porazu zelo ponosni nanj, saj mu je celo borbo uspešno pariral.

Poročala: Marja Zidarič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi