V ponedeljek, 9. 3. 2026, je na sevniškem gradu potekal občinski otroški parlament, na katerem smo sodelovali tudi trije učenci naše šole – Ela Kolenc, Ema Pelko in Vid Šribar. Dogodek smo začeli s kratkim kulturnim programom, ki so ga pripravili učenci Osnovne šole Milana Majcna Šentjanž in z njim prijetno otvorili srečanje mladih predstavnikov vseh osnovnih šol naše občine.
Po uvodnem delu smo se udeleženci razdelili v tri skupine in se lotili različnih dejavnosti. V prvi skupini smo posneli kratek, enominutni nemi film na temo sodelovanja. Druga skupina je razmišljala o pomembnih vrednotah ter svoje ideje predstavila v obliki stripov. Tretja skupina pa je razpravljala o desetih načelih, ki se jim zdijo pomembna za dobro šolsko okolje.
Sledil je odmor za malico, kjer nas je čakala prijetna pogostitev in priložnost za sproščeno druženje z vrstniki iz drugih šol. Po odmoru smo se ponovno zbrali in vsaka skupina je vsem udeležencem parlamenta predstavila svoje delo, razmišljanja in ugotovitve.
Ob koncu srečanja smo izglasovali predlog teme za naslednje šolsko leto, ki je bonton ter izbrali dva predstavnika, ki bosta občino Sevnica in občino Radeče zastopala na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Z velikim ponosom lahko povemo, da je eden izmed dveh izbranih predstavnikov tudi učenec naše šole – Vid Šribar, ki je obljubil, da nas bo ponosno zastopal.
Besedilo: Ela Kolenc
Foto: OŠ Krmelj




