Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.06.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo in zjutraj bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 16, ob morju okoli 20 °C.
14°C | 28°C
torek, 17.06.2018
15°C | 28°C
sreda, 19.06.2018
13°C | 28°C
četrtek, 20.06.2018
15°C | 30°C
petek, 21.06.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 17.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

22. Sevniški kolesarski maraton ob Savi


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
02.06.2017      9:18
A A

22. Sevniški kolesarski maraton ob SaviDeli:
  Sevniško kolesarsko društvo se s podporo sponzorjev in donatorjev približuje četrtstoletni zgodovini organizacije rekreativno-družabnega dogodka sevniškega maratona. Drugo leto zapored potekata trasi po dolini Save. Družinska trasa je udeležence vodila po zanimivi, razgledni in množično obljudeni poti do Radeč ter povratkom skozi Šmarčno, Kompolje in Boštanj na startni ciljni prostor ob športni dvorani oz. bazenu, v dolžini 28 km. Vseh udeležencev dogodka smo organizatorji zabeležili 125, od kateri so se približno enakomerno razdelili na že omenjeno družinsko razdaljo in pa veliki maraton. Daljša trasa (65 km) je poleg zanimivega odseka do Radeč popestrena z vzponom na Studenec, prečkanjem Blanškega mostu in obiskom vinorodnega okoliša Trnovec Podvrh ter povratkom na že omenjeni prireditveni prostor (letošnja izvedba je bila zaradi rekonstrukcije ceste na Pokleku skrajšana na 55 km). Dogodek je spremljalo toplo poletno vreme, za izvedbo in varnost je skrbelo 24 članov KD Sevnica in ekipa nujne pomoči ZD Sevnica. Po prihodu v cilj je bilo v uri druženja veliko priložnosti za klepet s kolesarskimi znanci in prijatelji. V sodelovanju s sponzorji in donatorji je vsak udeleženec prejel spominsko medaljo, sladoled, enkratno vstopnico za sevniški bazen in malico z izbrano pijačo. Posebne nagrade so prejeli Irena Berčon iz Trbovelj, ki je bla s 67 leti najstarejša kolesarka, Luna Samide Rot iz Mokronoga je bila s 6 leti najmlajša, za nekaj mesecev je bil Anton Cesar 79 let iz Trbovelj najstarejši udeleženec, od zvestega obiskovalca vseh prireditev in neutrudnega nabiralca kilometrov Đura Kovača s Krškega, najmlajši med fanti, 3-letni Mark Samide Rot v sedežu očetovega kolesa in tradicionalno najštevilčnejši obisk sosedov iz Mokronoga KD Dolenjska balanca. Organizatorji opažamo precejšnje povečanje rekreacije in kolesarstva, kar pa se ne kaže v organiziranem dogajanju. Želeli bi povabiti vse, da se odločijo za obisk katerekoli oblike množične rekreacije v svojem domačem okolju, ne le najbolj trženjsko izpostavljenih v državi in drugod, saj se bodo le tako ohranili dober rekreativni potencial kraja in regije, družabnost in navdih za nadaljnje osebne ter kolektivne cilje. Vsem kolesarkam in kolesarjem in tudi drugim ljubiteljem gibanja želimo "dobro sezono" in na snidenje 27. avgusta na 26. Skoku na Lisco, 16. septembra pa na 3. srečanju s kolesom ob Savi od Radeč do Brežic. 

Foto: Jakob in Jože Lekše 0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.