Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 19°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Ekipe učencev OŠ pokazale veliko znanja o ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
28.04.2014      8:24
A A

Ekipe učencev OŠ pokazale veliko znanja o nudenju prve pomoči, boštanjska ekipa prva na regijskem tekmovanjuDeli:

Že od začetka šolskega leta so se učenci posavskih osnovnih šol iz Blance, Boštanja, Brežic, Sevnice, Senovega in Velike Doline pod strokovnim vodstvom usposobljenih mentorjev: Olge Lužar, Polone Šintler Cigler, Vesne Babnik, Kristine Prijatelj, Katarine Požun Brinovec, pridno pripravljali in pridobivali znanja iz nudenja prve pomoči v različnih življenjskih situacijah. Ekipe so svoje znanje pokazale na regijskem tekmovanju, ki smo ga pripravili v OŠ Blanca. V teoretičnem delu so reševali test o temah prve pomoči ter test o zgodovini in pomenu Rdečega križa, na praktičnem delu pa so pokazali, kako bi uporabili svoje znanje o prvi pomoči v različnih zaigranih situacijah. Nudili so pomoč pri hudi nesreči v domači delavnici, pretepu v lokalu ponesrečenemu s hudo krvavitvijo in nesreči v domači kuhinji. Pokazali so, kako znajo pomagati dojenčku, ki se duši in človeku, ki mu je zastalo srce. Uspešno so oskrbeli odrgnine, zlome, oparine, amputacijo prsta, znali so temeljne postopke oživljanja.

Pri vseh teh posredovanjih je učence ocenjevalo medicinsko osebje Zdravstvenega doma Sevnica. Pomagali so tudi že v predhodnih pripravah ekip na tekmovanje. Poškodovance so igrali prostovoljci krajevne organizacije RK Blanca in člani ekipe prve pomoči OZRK Sevnica.

Zmagala je ekipa prve pomoči OŠ Boštanj, sledila je ekipa iz OŠ Sevnica in ekipa iz OŠ Brežice. Vse ekipe so pokazale zelo dobro teoretično in praktično znanje. Ekipa iz Boštanj v sestavi: Adrijana Tomažič, Anamari Krevel, Tinkara Simončič, Ženin Rozman Ravnikar, Sara Mravlje Stegenšek, Eva Železnik in Sara Praznik, se je tako uvrstila na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 10.5. na Debelem Rtiču.

Sklepna misel ocenjevalcev na regijskem preverjanju je bila, da bi bili le-ti veseli, če bi bil kateri izmed sodelujočih učencev prisoten ob morebitni nezgodi, v kateri bi bili sami udeleženi in potrebni pomoči.

Zelo nas veseli, da so se v teh osnovnih šolah odločili sodelovati, lepo pa bi bilo, da bi se nam v naslednjem šolskem letu pridružile še druge. Prav vsi učenci, ki so sodelovali , so pokazali veliko znanja in pripravljenosti za pomoč sočloveku. Vsakomur od nas lahko to njihovo znanje pride prav.

 

Mojca Pinterič Krajnc, sekretarka OZRK Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
20.10.2017 | Družabni dogodki
Potopis: JV Madagaskar: svet, kot je bil nekoč
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina
24.10.201 | Ostalo
Zdravstveno predavanje: ZD Sevnica
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - nadaljevalna skupina
28.10.2017 | Družabni dogodki
Grajske bučke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.