Logo MojaObčina.si

Sevnica

JUTRI
33°C
17°C
NED.
34°C
19°C
1843

Z ustvarjalnim razmišljanjem do izbire študija

V marcu se izteka rok za izbiro študija in srednje šole, ti pa še ne veš kam bi se vpisal/a.Na spletnem predavanju "Z ustvarjalnim razmišljanjem do izbire študija", nam je Lidija Baloh, svetovalka pri digitalizaciji procesov na Ekonomski fakulteti v Ljubljani in podjetnica, pokazala, kako lahko z ustvarjalnim razmišljanjem izbereš študij ali srednjo šolo.

Mogoče se sprašuješ, kaj ti prinaša prihodnost, kateri so poklici prihodnosti ali razmišljaš celo v smer "meni se niti sanja ne, kaj bi v življenju počel". 


Lidija je uporabila metode usmerjenega in kreativnega razmišljanja, katere ti lahko tvoj nabor zožijo ali pa če nimaš nobene ideje, kam se vpisati, prinesejo kakšno idejo o kateri do sedaj nisi razmišljal/a.


Vprašaš se torej lahko: 

 • Kakšen cilj zasledujem s svojim študijem/srednjo šolo? Kaj je moja vizija? Kaj želim doseči v življenju?
 • Katere vse dejavnike moram upoštevati? (cena, oddaljenost, število zahtevanih ur prisotnosti, učni tip,...)
 • Kakšne bodo posledice, če grem študirati to ali ono oz. v določeno sredno šolo (takojšnje - čustvene, kratkoročne, srednjeročne, dolgoročne?)?
 • Kakšne so moje prioritete, kaj mi je najpomembnejše?
 • Katere vse alternative imam dejansko na voljo?
 • Kaj je pozitivno/negativno/zanimivo pri izbranem študiju/sredni šoli?
 • Katera stališča drugih ljudi moram upoštevati?

Predavateljica je poudarila, da je potrebno najti nekaj, kar te v življenju res veseli, kar delaš s strastjo. Pogledati pa je tudi potrebno na realna tla, torej kakšni poklici so poklici prihodnosti. Saj vse to vpliva na to kje in kako se boš izobraževal/a. 


Poudarila pa je tudi 10 najbolj pomembnih veščin za prirodnost, katere so:

 • Ravnanje z ljudmi;
 • Koordiniranje z ostalimi;
 • Biti miselno prilagodljiv, fleksibilen;
 • Imeti pogajalske spretnosti;
 • Reševanje konkretnih težav;
 • Kreativnost;
 • Kritično razmišljanje;
 • Presojanje in sprejemanje odločitev;
 • Čustvena inteligenca;
 • Usmerjenost v storitve.

V kolikor si predavanje zamudil/a in še vedno ne veš kam se vpisati, lahko do posnetka še vedno dostopaš na Facebook strani Mladi v Sevnici pod zavihkom videi. Ali slediš tej povezavi: https://fb.watch/40wBJTK611/.Evija Evelin Zavrl, KŠTM SevnicaVšečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi