Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
12°C
JUTRI
26°C
12°C
Oceni objavo

MC Sevnica na Paradi učenja

Tedni vseživljenjskega učenja (TVU) so najvidnejša promocijska kampanja na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. Projekt usklajuje Andragoški center Slovenije, v sodelovanju s stotinami ustanov, skupin in posameznikov po vsej državi pa tudi onkraj naših meja. Potekali so od 15. maja do 18. junija 2023. Vlogo regionalnega koordinatorja tega vseslovenskega festivala je opravila Ljudska univerza Krško. Projektu se je s številnimi dogodki v občini priključila tudi naša občina, Mladinski center Sevnica pa je z delavnico in promocijskim materialom sodeloval na Paradi učenja. S TVU opozarjamo na vseprisotnost pa tudi pomembnost učenja – v vseh življenjskih obdobjih in za vse vloge, ki jih posameznik v svojem življenju prevzema kot posameznik, udeleženec na trgu dela ter član različnih skupnosti. Vsi, ki projekt soustvarjamo, bodisi v vlogi izvajalcev prireditev bodisi kot udeleženci, prispevamo k udejanjanju slogana ‘Slovenija, učeča se dežela’. TVU je član mednarodnega gibanja festivalov učenja.

Mojca Švigelj, KŠTM Sevnica
Oglejte si tudi