Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 19°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tradicionalen – a drugačen koncert sevniških ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.11.2014      15:08
A A

Tradicionalen – a drugačen koncert sevniških mažoretDeli:

Sredina novembra je v zadnjih petih letih obarvana v Sevnici tudi mažoretno. V okviru občinskega praznika so tudi letos mažorete društva TRG Sevnica pripravile svoj večer z gosti, ki so tokrat bili: Natalija Verboten, vokalna skupina Sovice in seveda tudi Godba Sevnica, brez katere si koncerta ne gre predstavljati. Večer je bil tematsko v začetku obarvan v barve grofa Drakule, saj so mažorete Sevnica v mesecu septembru po odličnem prvem mestu na državnem prvenstvu odpotovale na evropsko prvenstvo v mesto Targovište v Romunijo, ki pa je tudi izvorno mesto grofa Drakule. Odlično, presenetljivo, a vendar hvaležno četrto mesto sevniških mažoret med vso evropsko elito je bil povod za večer, kjer so na oder stopile vse sevniške mažorete: od najmlajše, stare 4. Leta, do najstarejše, stare 20.let. Plesne točke, ki so jih pripravile na glasbo živahne Natalije Verboten je v dobro voljo spravilo tudi župana občine Sevnica, ki je spregovoril nekaj besed in tudi predstavnika generalnega donatorja sevniških mažoret (predstavnika HESS), g. Andreja Štriclja, ki je podelil tudi najvišja priznanja društva TRG Sevnica – za najbolj kolegialno in najbolj redoljubno mažoreto. Mažorete so se s svojim večerom zahvalile tudi vsem, s katerimi sodelujejo in vsem, ki jih pri njihovem delu pomagajo in stojijo ob strani, predvsem pa svojim staršem. Mažorete so se s končanim projektom večera »Defile« že pričele pripravljati na nove projekte – med njimi najbolj aktualen je zagotovo priprava skupin, solo in par programov za državno prvenstvo 2015 in številne druge projekte, s katerimi so prisotne v občini Sevnica. Vsekakor pa med svoje vrste še vedno sprejemajo dekleta, ki si želijo postati del »modro-belega« mozaika sevniških mažoret.

 

Janja Samec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
20.10.2017 | Družabni dogodki
Potopis: JV Madagaskar: svet, kot je bil nekoč
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - začetna skupina
24.10.201 | Ostalo
Zdravstveno predavanje: ZD Sevnica
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Vadba Joge v vsakdanjem življenju - nadaljevalna skupina
28.10.2017 | Družabni dogodki
Grajske bučke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.