Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
26°C
10°C
JUTRI
25°C
13°C
Deli

Lukovčani obiskali Belo krajino

Vaščani Lukovca so se odpravili na celodnevni izlet v Belo krajino. Kljub kmečkemu delu doma smo si vzeli čas in se  zapeljali po sončni brezovi cesti z razgledom na  kraški ravnik.  Obiskali smo belokranjsko kmečko hišo in  se osvežili ob izviru Krupe.  Usedli smo se v šolske klopi  Stare šole, stroga učiteljica pa nas je zapeljala v leto 1950 in nas na hudomušen način poučila o dediščini Bele krajine.  Srečali smo  gostoljubne belokranjce in poskušali njihove tradicionalne jedi. Da pa žeja ne bi bila prehuda, smo se ustavili v Soseski zidanici, v kateri nas je gospodar pogostil s kozarčkom soseskega vinca. Seveda pa ni šlo tudi brez pogače.  Ob spoznavanju belokranjske kulture smo se ob sproščenem vzdušju  in glasu harmonike družili, utrjevali medsosedske odnose in se z nasmehom na ustih in belokranjsko vedrino odpeljali proti našemu domu na Lukovcu.

Stanka Žnidaršič,
KŠD Lukovec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi