Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
13°C
0°C
JUTRI
13°C
-3°C
2230

V zavetju besede 2018

V Knjižnici Sevnica je v torek, 18. septembra Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Sevnica pripravil Regijsko srečanje literatov Dolenjske, Posavja in Bele krajine, »V zavetju besede 2018«

Na letošnji literarni natečaj se je prijavilo 19 avtorjev, svojimi literarnimi prispevki so sodelovali: Stane Peček iz Mokronoga, Anica Volf iz Straže, Minka Pečaver Potočnik iz Dolenjskih Toplic, Maks Starc, Anica Vidmar, Marjan Hren, Rezka Povše in Terezija Balažević iz Novega mesta, Berta Logar iz Krmelja, Tanja Mencin, Tanja Košar, Anica Perme in Gabrijela Kolar iz Sevnice, Dragomila Šeško iz Brežic, Špela Ravnikar iz Jesenic na Dolenjskem, Mojca M. J. Petrovčič iz Loke pri Zidanem mostu in Alenka Čož iz Šmarja -Sap.

Za svoja dela in sodelovanje so avtorji prejeli regijsko priznanje JSKD Območne izpostave Sevnica.

 

Prijetno in plodno srečanje je vodila slovenska pesnica, pisateljica in esejistka Barbara Korun iz Ljubljane, ki je tudi pobudnica srečanj Pesnice o pesnicah in soustanoviteljica mednarodne literarne nagrade KONS.

 

Literarni večer je potekal v sklopu 1. Nacionalnega meseca skupne branja 2018.

 

Katja Pibernik,

vodja OI JSKD Sevnica

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi