Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
17°C
-5°C
JUTRI
16°C
-3°C
Deli
8407

Tlaka z rusko-slovensko umetnico Eleno Sigmund

 

Gostja tokratne Grajske tlake v kavarni Graščakova hči na sevniškem gradu, ki je bila jubilejna, dvanajsta po vrsti, kar pomeni, da je zaznamovala eno leto delovanja, je bila vsestranska umetnica Elena Sigmund iz Budne vasi pri Šentjanžu. Nekdanjo balerino, pianistko, predvsem pa likovnico in izdelovalko vitražev, zdaj se s to umetnostjo ukvarja tudi njen mož, je iz daljnega ruskega mesta Smolensk v Slovenijo pripeljala ljubezen. Njen sedanji mož Franci se je pred leti kot šofer mudil v Rusiji in prosti čas izkoristil za obisk Kremlja. Tam je srečal lepo Eleno. Prosila ga je, naj fotografira njo in sestro. Izmenjala sta si telefonski številki, vzdrževala sta stike in čez dve leti ga je Elena povabila v Rusijo. Franci je prišel s prstanom, jo zaprosil, ona je privolila, postala sta mož in žena in si v Budni vasi ustvarila dom in družino, tam pa ima tudi atelje, v katerem ustvarja in poučuje mlade talente. Med njimi je tudi njuna triletna hči Emilija, ki je na mednarodnem likovnem natečaju v Ameriki v svoji starostni skupini osvojila prvo mesto. Elena je  do zdaj pripravila dve razstavi: Utrip slovenskih mest in na njej predstavila 25 slovenskih mest, drugo je posvetila slovanski mitologiji in jo poimenovala Sonce je vstalo nad miti. Tretja razstava pa je bila posvečena legendam sodobnega sveta, med katerimi je tudi Putin. Grajsko tlako je popestrila vokalna skupina Amabile, s kitaro pa jih je spremljal Benjamin Lipovšek.

N. Č. C.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!