Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Zvečer in ponoči se bo delno razjasnilo. Po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Zjutraj bo oblačnost od juga pričela naraščati. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, ob morju okoli 15 °C.
12°C | 25°C
četrtek, 24.05.2018
15°C | 25°C
petek, 25.05.2018
14°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
14°C | 26°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Spominjali smo se – plastili smo spomine


KULTURA

| |
16.03.2018      14:03
A A

Spominjali smo se – plastili smo spomineDeli:

 

V torek, 6. marca, smo se zbrali prijatelji TŽU,  moji prijatelji, sopotniki ... v kulturni dvorani v Sevnici, da bi počastili 8. marec, dan žena. Povabili so me, da sem predstavila svojo življenjsko pot. Ta izziv sem sprejela z veseljem, čeprav se borim že šesto leto z rakom. Pripovedovala sem jim o simfoniji svojega življenja. Pri tem so mi pomagali moji učenci, učenke, prijatelji. Vsakdo izmed njih je odlično opravil svoje delo. Hvala jim.

Obiskovalcem smo predstavili moje delo, prednike, družino Hlebec,  otroštvo v Sevnici pod gradom,  šolanje na učiteljišču v Novem mestu, delo učiteljice in ravnateljice na OŠ Krmelj, zahvalila sem se  prijateljem, ki so mi stali ob strani ... To so bili Mateja Janežič, Branka Marolt – moja nečakinja, nekdanja Sevničanka in učenka naše šole, Katja Pibernik, Klementina Žvar, Leon Ribič, ravnateljica OŠ Krmelj prof. Gusta Mirt z učenci in  zborovodkinjo Ano Verhovšek, Nataša Kovač,  generalna sekretarka v uradu predsednika Republike Slovenije, predsednik države Republike Slovenije Borut Pahor, župan naše občine Srečko Ocvirk, prejšnja predsednica Marija Jazbec in sedanji predsednik TŽU  Sašo Jejčič, predsednik Sožitja Miran Štern, ravnateljica  Nataša Pozderc z Ireno Simončič, Urška Udovč z učenkami OŠ Ane Gale, Bojana Štrasner, vodja VDC Sevnica, s prijateljicama  Ivanko in Marjanco in prijateljema Andrejem in Jožetom moje Maje, predsednica KS Krmelj Slavi Mirt, predsednica Svobode Krmelj Nevenka Flajs, Rudi Stopar, vsestranski umetnik in kulturnik – moj prijatelj iz otroštva in mentor,  Romana Ivačič, Ljubo Motore in Marta Brežan. Za odlično pogostitev pa so poskrbeli moji nekdanji učenci Bruno Vidmar s svojo ženo Nuško in ekipo slaščičarne Julija, Alojz Vidmar s svojo ženo Tatjano  in  otroki, Melita Vidmar – Škrajnar, OŠ Krmelj, družina Jamšek in Jožica Knez.

Zahvalila sem se jim z Aleševo sliko Nedokončana zgodba. Družina Vidmar ima posebno mesto v mojem srcu. Vedno so mi stali ob strani. Mama Fanika in oče Bruno sta bila čudovita človeka. Mama Fani umirjena, skrbna mama, oče Bruno odličen pripovedovalec, Slovenec z vsem srcem, s katerim sem zelo rada debatirala in se učila od njega in žene Fanike, rad je obujal spomine. Prekmalu je odšel, ostali pa so njegovi otroci in mami Fani, ki  nadaljujejo njegovo delo. Rada bi se jim zahvalila, da so mi pomagali v najstniških letih mojega Aleša. Vseskozi gojimo prijateljstvo. Hvala družini Vidmar, z vami nam je bilo lepo.

Berta Logar

Foto: Ljubo Motore
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.05.2018 | Družabni dogodki
Tai chi vadba
29.05.2018 | Tečaji in delavnice
Drugi del tečaja prve pomoči za bodoče voznike in vse, ki želijo znanje obnoviti
29.05.2018 | Družabni dogodki
Tai chi vadba

Bodite prvi pri oddaji mnenja.