Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
19°C
-3°C
JUTRI
19°C
-4°C
Deli
7431

Prešerna sobota na sevniškem gradu

Na osrednji slovenski kulturni praznik je sevniški grad široko odprl svoja vrata. Številni obiskovalci, ki so se ta dan odločili, da se v spremstvu vodnice podajo po hodnikih in sobanah gradu, so pokazali, da smo Slovenci željni kulture. Ogledali so si film o zgodovini gradu, baročni salon, zbirko o Ajdovskem gradcu, protokolarne prostore in stolp s fresko štirih letnih časov, šolsko in gasilsko zbirko, grajsko kapelo ter ob koncu pokukali še v nekdanjo grajsko ječo, zdaj vinoteko. V marcu bo grad za obiskovalce spet odprt po spomladanskem delovnem času. Vabljeni, naj tudi vas očarajo grajske skrivnosti. 

Annemarie Culetto, KŠTM Sevnica

Foto: Jože Hvala

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi